Snažíte se otěhotnět?
30.11.2016 1185 Views

Snažíte se otěhotnět?

Připravte se na těhotenství co nejlépe – zjistěte, kdy máte ovulaci a kdy je tedy nejvíce pravděpodobné, že otěhotníte, připravte se na těhotenství i změnou svých stravovacích návyků. Správné načasování je předpokladem úspěchu.

Počít a donosit dítě může každá zdravá žena od nástupu první menstruace až do doby menopauzy, tj. obvykle kolem 50. roku života. Doporučuje se těhotenství příliš neodkládat a miminko porodit nejpozději do věku 35 let. Později může stoupat riziko možného genetického postižení plodu. Někdy pomůže vhodné načasování, hlavně pokud máte menstruační cykly nepravidelné, což je u třetiny žen běžné.

Jak co nejpřesněji určit své plodné dny

Každá žena může mít plodné dny v jinou dobu, proto není snadné vypočítat ovulaci, tedy nejvhodnější čas na oplodnění vajíčka. Ovulace znamená uvolnění zralého vajíčka z vaječníku do vejcovodu, ve kterém je vajíčko schopné oplodnění přibližně po dobu 24 hodin. Ovulace nastává přibližně v polovině menstruačního cyklu, kdy dochází k vzestupu gestagenů a je doprovázena drobnými změnami, například zvýšením bazální teploty. Vhodná doba k otěhotnění, a tedy i pohlavnímu styku, bývá obvykle od tří dnů před ovulací až do dne ovulace.

Z hlediska načasování se velmi osvědčují ovulační testy, které vám poskytnou přesnou informaci o nadcházející ovulaci. Pro početí je nejvhodnější čas pozitivity testu, kdy jste nejplodnější, a pak ještě další dva dny. Pro zjištění ovulačního cyklu je v lékárně volně dostupný např. ovulační tester DONNA.

Stravovací návyky a výživa

Zdravá výživa hraje v procesu přípravy na těhotenství důležitou roli. Je vhodné denní dávky jídla rozdělit do 5 časových intervalů. Strava by měla obsahovat dostatek čerstvého ovoce a zeleniny (až jednu třetinu), dále cereální výrobky, mléčné výrobky, ryby, maso – nejlépe bílé maso (kuřecí, krůtí, králičí), které neobsahuje mnoho živočišných tuků. Velmi důležité je dodržovat vhodný pitný režim – doporučené je pít 2,5 litru tekutin denně. Nejhodnotnější jsou šťávy připraveny z čerstvého ovoce, vhodná je také minerální voda bez bublinek a ovocné čaje.

Sexuální aktivita

Kvantita neznamená zároveň kvalitu! Spermie potřebují čas na dozrání. Při velmi častém pohlavním styku jsou spermie příliš mladé, a nejsou plně oplodnění schopné. Nejvhodnější frekvence pohlavního styku je v tomto případě 2 – 3x týdně.

Potvrzení těhotenství

Pokud jste udělali vše a vystihli spolu s partnerem tu správnou chvíli, bude jistě dalším logickým krokem zjišťování – potvrzení nebo vyvrácení těhotenství. Při tom Vám pomůže test, ověřující těhotenský hormon – gonadotropin v moči. Těhotenský test je schopen zjistit prvotní stádium těhotenství již zhruba týden po úspěšném oplodnění. Zde se nabízí například – Těhotenský test Casetta Wondfo nebo Těhotenský test HCG. Pozitivní test je jistý zhruba na 90 %, proto pokud si nejste výsledkem jistá, zkuste ho zopakovat.

Previous Bylinky a léčivé rostliny vhodné pro otěhotnění, v těhotenství a při kojení
Next Kyselina listová chrání v těhotenství plod

About author

You might also like

Rodina

První příznaky těhotenství

Ještě, než se dostaví menstruace, případně vyjde těhotenský test, jsme zvědavé i netrpělivé, zda se naše snažení o miminko podařilo. Těhotenství lze určit nejprve nejistými, pak pravděpodobnými a nakonec jistými,

Rodina

Jaro a těhotenství

Slunce je čím dál teplejší a ptáčci zpívají čím dál hlasitěji: Jaro se blíží. I přes první příznak blížícího se jara, je ještě na mnoha místech sníh. Ale i tak

Rodina

Podnájemní smlouva

Základním faktem, který je třeba si uvědomit je, že z podnájemní smlouvy vyplývají nájemci bytu menší práva než ze smlouvy nájemní. Obrátil smlouvu uzavíráte s nájemcem bytu a ne přímo