Projektová dokumentace – o co vlastně jde
16.12.2017 953 Views

Projektová dokumentace – o co vlastně jde

Projektová dokumentace je důležitou sounáležitostí jakékoliv výstavby rodinného domu či jiného stavebního projektu. Ve své podstatě se jedná prakticky o dvojrozměrné schéma a výkresy, které jsou doplněné o textovou část. Určité výkresy jsou tištěny nebo v ruce kresleny na papír. Postupem technologického rozmachu se stále obvykleji setkáváme s tím, že je projektová dokumentace ukládána v digitálním souboru, což zabere zcela nejméně času na přenos, kopírování a jde rovněž o ekologičtější variantu. Veškerá stavba je tedy realizována na základě odborně vyhotovené projektové dokumentace. Zda-li se bavíme o rekonstrukci starších domů, nesmíme zapomenout na geodetické zaměření.

Projektová dokumentace pro výstavbu

Teprve až na základě těchto událostí a podrobných informací lze vyhotovit řádnou projektovou dokumentaci, která bude nejdříve v kategorii studie a následně až po té z ní vznikne projektová dokumentace ke stavebnímu povolení.

Každá profesionálně zhotovená projektová dokumentace dle legislativních zásad musí v sobě obsahovat momentální stávající stav stavby či stavebního projektu a rovněž změy, které budou stavebními pracemi pozměněny nebo vyhotoveny.

Jak se projektová dokumentace vyhotovuje

Nyní si ve zkratce prozradíme, co předchází kompletnímu vývoji projektové dokumentace. Ze všeho nejdříve je podstatné získat informace o pozemku na stavebním úřadě. Nesmíme zapomenout na osobní návštěvu a fotodokumentaci.

Následně až po té mohou vznikat prvotní návrhy a vypracování projektové dokumentace pro stavební povolení. Tím to však zcela nekončí. Vyhotovenou projektovou dokumentaci musíme odnést jistému stavebnímu úřadu a vyčkat na případné připomínky. Projektovou dokumentaci si nechte zhotovit pokaždé od profesionálního architekta.

Previous Jaký plot vybrat aby vydržel 50 let?
Next Výhody stavby rodinného domu na klíč

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Nejžádanější krytinou jsou plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy řadíme mezi nejoblíbenější podlahové krytiny na světě. Lidé se pro ně rozhodují zejména pro jejich velmi snadnou pokládku a také pořizovací cenu. Ruku na srdce, každý si nemůže

Bydlení - Reality

Pohodlné lehátko: Tuning zahrady na léto volá!

Počasí se sice chová trochu divně, ale ani to nás neodradí od toho, abychom hodiny snili o vyšších teplotách a lenošení kdesi u bazénu. Nábytek pod širým nebem sice sneseme

Bydlení - Reality

Stavba svépomocí – jistě, je to možné

Za totalitních časů to bylo prakticky na denním pořádku. Semkla se celá rodina, ruku k dílu přiložili kamarádi i sousedé z vesnice a stavba svépomocí byla hotova do několika let.