Pomoc zmrzačené přírodě
22.8.2016 1969 Views

Pomoc zmrzačené přírodě

Jen málo módních věcí má takové opodstatnění, jako právě alternativní zdroje. Spolu s úbytkem takzvaných klasických zdrojů jejich potřeba bude permanentně narůstat, až se jednoho dne přestanou nazývat „alternativní“.

Ačkoliv dnes ještě opravdu nemají ani zdaleka dominantní postavení, mluví se o nich stále častěji nejen mezi odborníky a laickou veřejností, dokonce i politici chápou jejich důležitost. Proto stát dává například na solární panely dotace. No i tak je návratnost investic do instalace alternativních zdrojů energie stále velmi pomalá a trvá mnoho let.

Energie díky sluníčku Solární panely jsou v dnešní době nejvíce používaným alternativním zdrojem. V poměru s ostatními se snadněji vyrábějí a snadno se udržují. Solární panely se dají aplikovat téměř všude. Můžeme je najít zavěšené nad telefonními budkami, kalkulačkách nebo připevněné na střechách domy či se využívají na ohřev vody v zahradních bazénech. Stejně jako jiné zdroje energie, i solární panely mají nějaké ty nevýhody. Asi tou největší je západ Slunce, což asi jen tak lehce neovlivníme. Tento několik hodinový výpadek se dá korigovat pomocí takzvané dvoucestné energie. Spočívá v tom, že během dne, kdy svítí slunce, se napájí určitý objekt elektřinou a zároveň dobíjí akumulátor který bude dávat elektřinu během noci. Je pravda, že tento zdroj energie nelze použít například k napájení města kvůli svému slabému výkonu, ale na fungování domu by určitě stačil. Solární panely jsou stále více využívány iv našich končinách, vždyť není se čemu divit, je sto skvělý příklad využívání alternativních zdrojů energie.

Chyťte si vítr Princip vyrábění elektrické energie ze vzduchu je jednoduchý. Vítr jak pohybová síla roztočí vrtuli větších či menších rozměrů, která je připevněna na generátoru. Roztočeným vrtule se také roztočí i generátor. Princip je podobný jako při dynamo na kole. Pokud se větrná energie tímto způsobem využívá, jde většinou o velké větrné farmy skládající se z desítek sloupů s vrtulemi. No dají se někdy najít iv zahradách rodinných domů, kde si jejich majitelé chtějí tímto způsobem zdarma a ekologicky vyrobit alespoň „hrst“ elektrické energie.

Voda jako prastarý zdroj Tekoucí voda jako zdroj energie se využívá od nepaměti zejména v ve vodních mlýnech na mletí mouky. Později lidé přišli na to, že voda může sloužit i pro výrobu elektrické energie díky velkým hydroelektrárně, kde roztáčí lopatky turbín, které pohánějí generátory na výrobu elektřiny.

Dnes však existují i malé vodní elektrárny určené pro běžné lidi, kteří si díky vodnímu zdroji takto mohou trochu přilepšit. Její úspěšné fungování však závisí na více faktorech, jako je například rychlost toku, stálost toku nebo změna vodní hladiny.

Previous Police: Nikdy jich není dost
Next Bazální teplota před otěhotněním a v těhotenství

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Několik užitečných rad – jak vybrat správný bazén

K rodinnému domu neodmyslitelně patří kvalitně upravený zelený trávník, ovocné stromy, pergola nebo posezení pod zastřešením a rovněž bazén. Následně až se na vašem pozemku objeví modrá vodní hladina vybízející

Bydlení - Reality

Jaký plot vybrat aby vydržel 50 let?

Ploty plní hned několik praktických funkcí. Na jedné straně nabízejí jasnou představu o tom, jak velký pozemek vlastníte a na straně druhé zamezuje vstup veřejnosti nebo průchodu zvířatům. Jaký plot

Bydlení - Reality

Poctivý zděný dům

V dnešní době jsou velmi moderní různé montované domy, kterým však ještě mnoho lidí tak úplně nedůvěřuje a dává raději přednost klasickým zděným domem. Jsou tyto obavy opodstatněné? Je zděný