Podle čeho rozpoznáme luxusní nábytek?
29.7.2016 1182 Views

Podle čeho rozpoznáme luxusní nábytek?

Ptáka poznáš po peří, nábytek po materiálu. Abychom vám lépe ozřejmili, jak rozpoznat luxusní nábytek na první pohled, dovolili jsme si mírně pozměnit staré známé přísloví.

Kontakt s bohatstvím První dotek s luxusem se nám naskýtá již v útlém věku, kdy nám rodiče a jiné příbuzenstvo čtou pohádky, ve kterých se zmiňují princové a princezny, zlato, samet, brokát atd. Dítě je vnímavá bytost a díky touze rozpoznat vše v reálu, má oči na stopkách při všech prohlídkách hradů a zámků se školou či na výletě s rodinou. K základnímu principu Dalo by se říci, že v obklopení přepychu žijeme pasivní už od malička.

Znaky luxusu jsou nám víceméně známé. Židle, které svými siluetami připomínají zařízení aristokratických sídel před několika století, nebo křišťálové lustry, kterým se nedá přesně tipovat věk, tvoří v dnešních časech při prezentování luxusu v interiéru základ. Více než na formu se klade důraz na kvalitní materiál. Luxus naštěstí nestárne Na luxus se nejraději díváme očima minulosti, když se exotika pojímáno jinak v současnosti, kdy za ní můžeme kdykoliv bez problémů vycestovat. Symbolika se ale vůbec nezměnila, leopardí a zebří kůže nejsou o nic levnější ani v moderní společnosti, dovolit si je koupit nemůže kdokoliv. S prezentací luxusu souvisí i lesk vyjádřený přes vysoce leštěný nábytek ze vzácného dřeva nebo nábytek s celo zrcadlovou plochou.

Previous Krmení z lahve: jde to i bez kojení
Next Podoby dřeva v zahradě

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Projektová dokumentace – o co vlastně jde

Projektová dokumentace je důležitou sounáležitostí jakékoliv výstavby rodinného domu či jiného stavebního projektu. Ve své podstatě se jedná prakticky o dvojrozměrné schéma a výkresy, které jsou doplněné o textovou část.

Bydlení - Reality

Pár slov o verandě

Veranda má jakýsi nádech minulosti, domů, kde přebývali naši prarodiče, u kterých jsme jako děti hrávali. Veranda však může patřit i současnosti, ba bezesporu má i svou budoucnost. Na co

Bydlení - Reality

Otevřená dispozice: A jen jeden stůl

Ocitli jsme se v době, kdy neformální stolování zvítězilo nad tradičním. Otevřená dispozice elegantně zrušila příčku mezi obývacím pokojem a kuchyní, a proto se v mnoha domácnostech přestalo považovat za