Pobyt na zahradě

Pobyt na zahradě

Jakmile se ukážou první jarní pupeny, láká nás to do zahrady či na květinové balkony. Je zábavné koupit si první cibulky květin a přemýšlet o tom, jak krásně budou vypadat, až začnou kvést a zelenat se několik měsíců.

Těhotné ženy by v žádném případě neměly pracovat bez zahradnických rukavic. Je možné, že v zimě si právě na tom místě, kde si chcete vy vysadit květiny, udělala svoje doupě sousedova kočka. Země je ideální živnou půdou pro různé parazity a právě špinavýma rukama a nehty si můžete domů přinést nějaké červy nebo toxoplazmózu.

Při plánování zahrady byste měly myslet i na své dítě. Každý, kdo vysazuje trvalky, by měl moudře vybrat ty neškodné, protože např. rododendrony a mnohé jiné jsou sice pěkné na pohled, ale mohou být nebezpečné pro malé děti, protože jejich listy jsou jedovaté.

Konečně čerstvé ovoce a zelenina

Pro jaro je kromě slunce a příjemných teplot symbolická i prázdná spíž. Konečně nastává ten čas, když můžete jít nakupovat čerstvé ovoce a zeleninu na farmářský trh. I zde byste měly být opatrné: důkladněji myjte čerstvé ovoce a zeleninu. Někteří odborníci varují před konzumací čerstvého česneku, protože prý způsobuje potraty. Pozor i při špenátových růžičkách a fenyklech – neměly byste konzumovat větší dávky, protože tato zelenina váže jedovaté dusičnany. V malých dávkách jsou však tyto druhy zeleniny zdravé.

Pozor na ledové osvěžení

Konečně osvěžení v podobě ledových pamlsků! Samozřejmě jako těhotná si můžete sladké vychutnávat plnými doušky. Bohužel zmrzlina není tak zcela bez rizika: může způsobit salmonelu. U zmrzlinárny, které si zmrzlinu samostatně vyrábějí, je lepší se zeptat, zda byla při výrobě použita čerstvá vejce.

U výrobků, které jsou zabalené (nanuky, zmrzlinové rolády apod.) nemusíte mít strach – jejich výroba a skladování jsou přísně kontrolovány.

S jarem přichází i alergická sezóna

Každý pátý člověk nemá z příchodu jara až tak velkou radost jako ostatní. Pro některé lidi je jaro také časem senné rýmy. Největšími nepřáteli jsou lísky, olše a břízy, jejichž pyl se přenáší vzduchem už od března.

Alergici na pyl trpí těmito příznaky: kýchání, oteklé oči a podrážděná dýchací sliznice. Vzhledem k tomu, že v těhotenství se mění hormony – často se mění i příznaky alergie. U některých těhotných žen příznaky

zcela zmizí, naopak u jiných se ještě zhorší.

Užívání léků – ať už na předpis nebo volně prodejných – by mělo být konzultováno s lékařem. Především nosní spreje a antihistaminika jsou pro plod zvlášť nebezpečné v prvním trimestru těhotenství.

Previous Jaro a těhotenství
Next Čas na jarní úklid?

About author

You might also like

Bydlení - Reality 0 Comments

Parapetní deska, co vydrží

Parapetní desky jsou nejednou podceňovanou součástí vybavení našeho domu či bytu, ať už jde o parapetní desky vnější, nebo vnitřní. Obě však mají svůj význam. Parapetní desky musí obvykle splňovat

Bydlení - Reality 0 Comments

Oživte interiér židlemi

Už dávno neplatí, že židle je jen obyčejná a nezbytná součást interiéru. Pryč jsou časy, kdy se v úvahu bral pouze její užitný a praktický charakter. Dnes se také židle

Bydlení - Reality 0 Comments

Podkroví – důstojný prostor

Bydlení v podkroví má své fanoušky, ale i zaryté odpůrce. Ať už patříte k jedné nebo druhé skupině, jedna věc je jistá – podkroví může být zlým snem, ale i

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply