Pobyt na zahradě
30.12.2016 1703 Views

Pobyt na zahradě

Jakmile se ukážou první jarní pupeny, láká nás to do zahrady či na květinové balkony. Je zábavné koupit si první cibulky květin a přemýšlet o tom, jak krásně budou vypadat, až začnou kvést a zelenat se několik měsíců.

Těhotné ženy by v žádném případě neměly pracovat bez zahradnických rukavic. Je možné, že v zimě si právě na tom místě, kde si chcete vy vysadit květiny, udělala svoje doupě sousedova kočka. Země je ideální živnou půdou pro různé parazity a právě špinavýma rukama a nehty si můžete domů přinést nějaké červy nebo toxoplazmózu.

Při plánování zahrady byste měly myslet i na své dítě. Každý, kdo vysazuje trvalky, by měl moudře vybrat ty neškodné, protože např. rododendrony a mnohé jiné jsou sice pěkné na pohled, ale mohou být nebezpečné pro malé děti, protože jejich listy jsou jedovaté.

Konečně čerstvé ovoce a zelenina

Pro jaro je kromě slunce a příjemných teplot symbolická i prázdná spíž. Konečně nastává ten čas, když můžete jít nakupovat čerstvé ovoce a zeleninu na farmářský trh. I zde byste měly být opatrné: důkladněji myjte čerstvé ovoce a zeleninu. Někteří odborníci varují před konzumací čerstvého česneku, protože prý způsobuje potraty. Pozor i při špenátových růžičkách a fenyklech – neměly byste konzumovat větší dávky, protože tato zelenina váže jedovaté dusičnany. V malých dávkách jsou však tyto druhy zeleniny zdravé.

Pozor na ledové osvěžení

Konečně osvěžení v podobě ledových pamlsků! Samozřejmě jako těhotná si můžete sladké vychutnávat plnými doušky. Bohužel zmrzlina není tak zcela bez rizika: může způsobit salmonelu. U zmrzlinárny, které si zmrzlinu samostatně vyrábějí, je lepší se zeptat, zda byla při výrobě použita čerstvá vejce.

U výrobků, které jsou zabalené (nanuky, zmrzlinové rolády apod.) nemusíte mít strach – jejich výroba a skladování jsou přísně kontrolovány.

S jarem přichází i alergická sezóna

Každý pátý člověk nemá z příchodu jara až tak velkou radost jako ostatní. Pro některé lidi je jaro také časem senné rýmy. Největšími nepřáteli jsou lísky, olše a břízy, jejichž pyl se přenáší vzduchem už od března.

Alergici na pyl trpí těmito příznaky: kýchání, oteklé oči a podrážděná dýchací sliznice. Vzhledem k tomu, že v těhotenství se mění hormony – často se mění i příznaky alergie. U některých těhotných žen příznaky

zcela zmizí, naopak u jiných se ještě zhorší.

Užívání léků – ať už na předpis nebo volně prodejných – by mělo být konzultováno s lékařem. Především nosní spreje a antihistaminika jsou pro plod zvlášť nebezpečné v prvním trimestru těhotenství.

Previous Jaro a těhotenství
Next Čas na jarní úklid?

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Ploty a jejich funkce

Ploty jsou od nepaměti zcela běžnou součástí našich domů a hlavně pozemků. Jsou už tak spjaté s naším bydlením, že si jejich přítomnost vlastně ani neuvědomujeme a už vůbec nepřemýšlíme

Bydlení - Reality

Jaký plot vybrat aby vydržel 50 let?

Ploty plní hned několik praktických funkcí. Na jedné straně nabízejí jasnou představu o tom, jak velký pozemek vlastníte a na straně druhé zamezuje vstup veřejnosti nebo průchodu zvířatům. Jaký plot

Bydlení - Reality

Pasivní dům je „in“ – ale jaký vlastně má být?

V posledním období z každé strany slyšíme pojem pasivní dům. Ale co to vlastně znamená? Jaké vlastnosti má mít dům, který má oprávnění nazývat se pasivní? Kritéria pro pasivní dům