Plísně v koupelně: Jak na ně?
23.6.2016 1552 Views

Plísně v koupelně: Jak na ně?

Plísně  nevypovídají o čistotě vašeho příbytku, pouze o přítomnosti některých negativních jevů. Můžete mít doma prostředí bez nejmenší spinkat, ale bez dobrého větrání vlhkých prostor se dříve či později objeví v rohu první šedá šmouha. Plísně si najdou svou cestu a jejich teritoriem je nejčastěji koupelna. Nejhorší je, že se velmi rychle šíří, proto s nimi třeba ještě rychleji bojovat

Odvlhčovače  Mohou být založeny na mechanickém principu. Jsou ideální do prostor, kde není možné využít elektronické přístroje. Jsou pomaleji, než boží mlýny, ale dostatečně poctivé. Vstřebávají vlhkost ze vzduchu a přeměňují ji na kondenzovanou vodu, která odtéká. Taková zařízení již v mnoha koupelnách našlo své místo.

Nechte koupelnu dýchat Keramika je pěkná věc, ale zejména v panelácích vykachličkovaná koupelna až ke stromu může být začátkem plísňové zkázy. Kachličky nedýchají a tak se voda a páry kondenzují. Nechte část zdi odkrytého a snížíte tak vlhkost o několik procent.

Proti plísňový nátěr Měl by být součástí každé koupelny. Už jen proto, že obsahuje biocidní látky, které ničí široké spektrum plísní, řas a mechů. Zároveň obsahuje minimum organických látek, z nichž by plísně mohly brát výživu. Protože klasický nátěr je jako živná půda právě pro houby. Pokud jste tento fakt při malování koupelny podcenili, třeba pamatovat, že po infikací plísní jen přetřít nestačí. Je vhodné starý nátěr oškrábat a použít nový. V koupelně budete opět čistě, svěže, bez patogenů.

Zvyšte teplotu Čím budete mít v koupelně vyšší teplotu, tím menší je pravděpodobnost vzniku plísní. Samozřejmě s teplotou třeba uhlídat i vlhkost do úrovně 60%. Nad tuto hranici je to ideální prostředí pro vznik plísňových zárodků. Pokud se vám zdá vzduch v koupelně chladnější než okolní, je to právě zvýšenou vlhkostí, protože vlhký vzduch se hůře zahřívá. Jak to spatříte, pomůže jedině kvalitní větrání.

Zajistěte ventilaci Klidně můžete použít i průvan. Samozřejmě i v zimním období. Je pravdou, že velmi studený vzduch vlhkost nesnižuje, ale pokud přijde do bytu, okamžitě se zahřívá a vysává vlhkost, čímž se snižuje. Tento vzduch pak vyvětráte. Průvan je krátký, intenzivní a umí relativně rychle vyměnit vzduch i ve vlhké místnosti. Netřeba podcenit větrání právě v zimě, kde díky rosení oken, zda šetření tepla často nabíhají plísně. Mnohem více než během léta.

Previous Sruby - jako v kanadské divočině
Next Péče o tělo v těhotenství

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Parádní vylepšené pohovky

Dobrá pohovka je prostě dobrá pohovka. Jenže to by Lepší bydlení nemohlo být Lepším bydlením, kdybychom vám neukázali, jak se tyto pohovky dají určitými způsoby vylepšit. Sbohem starým časům! Pohovky

Bydlení - Reality

Pohádkově velká sedačka skutečností

Sedačka, sedací souprava nebo gauč dělají obývací pokoj, tím čím je. Dávají její vlastní tvář a formují její charakter. Bez místa, kde bychom se mohli pohodlně usadit, by to asi

Bydlení - Reality

Otevřená kuchyně: Sbohem všechny dveře

Časy, kdy otevřená kuchyně znamenalo, že někdo nechal otevřené dveře, jsou nenávratně pryč. Pod tímto výrazem se v současnosti skrývá nová éra řešení jádra domácnosti a to z hlediska dispozice.