Plánujeme zahradu. Sezóna se blíží
26.6.2016 1164 Views

Plánujeme zahradu. Sezóna se blíží

Jak se to říká? Dobrý plán je padesát procent úspěchu? Nuž tak či onak, platí to iv případě naší zahrady. Sezóna se totiž neoddiskutovatelně blíží a my bychom už měli přemýšlet nad tím, jakou podobu naší zahradě letos vštěpovat. A dá se na to jít několika způsoby.

Vyjádřete své požadavky Abyste se v plánování zahrady věděli pohnout kupředu, je třeba položit si jednu otázku: co od ní vlastně očekáváte? Nebaví vás pěstování zeleniny a chcete z ní mít jen okrasnou zahradu jako místo pro relax? A pokud máte i děti, tak jim určitě chcete věnovat alespoň malý kousek na vytvoření hřiště s pískovištěm či trampolínou, no ne? Navíc se určitě hodí i zelená travnatá plocha pro různé hry či jiné aktivity. Anebo právě naopak – chcete se věnovat výlučně pěstování zeleniny? Kam chcete umístit letos záhony mrkve? Kde se jim bude nejlépe dařit? Právě o takových otázkách je plánování, které na ně zároveň dává i odpovědi.

S pomocí moderních technologií Je moderní doba, v níž se dennodenně vytváří prostor pro použití moderních počítačových technologií. A světe div se, tento trend neobešel ani zahrady – alespoň tedy pokud jde o jejich plánování. Na mysli máme různé počítačové grafické programy, které vám umožní na základě reálných rozměrů a dispozice vaší zahrady přesně naplánovat všechny detaily, které byste v ní chtěli použít. Může tedy jít nejen o jednotlivé rozmístění květin a zeleninových záhonů, ale io umístění zahradního nábytku, zahradního domku, jezírka, dětského hřiště a tak dále.

Díky plánovacímu programu přesně uvidíte zahradu podle svých představ a rovněž přesně odpovídající reálným dispozičním požadavkům. Takový zahradní software vám na základě své trojrozměrné simulace dokonale odhalí, jaké rostliny se do zahrady hodí, ať už podle tipy půdy nebo místní klimatu a uvidíte, jak přesně bude vaše zahrada po jejich zasazení vypadat. Dokáže dokonce rostliny, květiny, dřeviny a stromy sladit tak, že vaše zahrada bude hrát barvami od jara až do podzimu.

Dá se to i s tužkou Pokud však nejste zrovna fanouškem grafických programů, tak si vezměte do ruky papír a tužku a plán letošní zahrady si jednoduše nakreslete. Nejde ale pouze o estetickou stránku, ale především o to, abyste věděli, kde máte co zasadit a kde to už není vhodné. Tak například taková zelenina – někteří zahrádkáři mívají problémy s tím, že se jim v pěstování příliš nedaří. Příčina může být taková: pokud totiž již několik sezón po sobě na stejné místo sázíte tentýž druh zeleniny, půda může být vyčerpána. V další sezoně byste ji tak raději měli nechat ležet ladem nebo na ní zasadit jen skutečně nenáročné plodiny. A právě pro tento účel nám poslouží důkladné plánování.

Previous Stálezelené dřeviny potěší oko i v zimě
Next Velké kuchyně: Bez šéfkuchaře

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Je důležitý stavební dozor?

Dnešní trh je stavebními společnostmi doslova přeplněný. Největším problémem tak zůstává odhalení moderní firmy, která se může pochlubit bohatými referencemi. Zaběhnuté společnosti spolupracují spíše s developery a na obyčejně rodinné

Bydlení - Reality

Plísně v koupelně: Zkuste se jim vyhnout!

Krásná koupelna je snem každé domácnosti. Slabinou i té nejkrásnější jsou však plísně, které se zvyknou zakousnout tak pevně, že zlikvidovat jejich znamená boj s větrnými mlýny. Dá se s

Bydlení - Reality

Ozdobte si zahradu zdí s hradní strukturou

Kámen jako přírodní materiál patří do zahrady. Je krásný, pevný a nabízí různé možnosti využití. Nejčastěji se používá na zpevnění svahů, kladení chodníků, budování zdí, sloupů nebo schodů. Jednou ze