Plánování kuchyně: Trvejte na svém
20.6.2016 1370 Views

Plánování kuchyně: Trvejte na svém

Při určování, která místnost se stane kuchyní, se naštěstí nemusíte trápit. Už je to v rámci dispozičního řešení předem definované. Plánování je však i přesto stále aktuální. Zařízení změní prostor k nepoznání. Výběr stylu a materiálu pomůže určit jeho identitu. Plánování kuchyně: Trvejte na svém

Nechat se ohromit Máte alespoň základní představu, jak by měla vaše budoucí kuchyňská linka vypadat? Pokud ne, začněte úplně od základu. Zkuste odteď více vnímat kuchyně v praxi prostřednictvím návštěv u vaší rodiny a známých. Pozornost také soustřeďte na fotografie kuchyní publikovaných v mediích. Na základě těchto podnětů získáte potřebnou inspiraci, abyste věděli, kterým směrem se ubrat.

Zařízení na roky Kuchyňskou linku si instalujete na minimálně tucet let. Skladba prostoru se stává proto závazkem. Rozmyslete si, zda si kuchyň žádá horní řada skříněk, nebo se umíte obejít i bez nich. Pokud byste jim přece řekli jasné ano, rozhodnete se pro dřevěné, lakované, matné či lesklé? Zásadní rozhodování v tomto bodě ještě zdaleka nekončí. Na řadě je pracovní deska.

Pokud šetřit, tak s mírou Ačkoli vás může zlákat nízká cena za metr čtvereční, zkuste do pracovní desky investovat více peněz. Kvalitní povrch ve formě mramoru, břidlice či dřeva atd., Podle toho, jaký si můžete dovolit, se vám odmění odolností vůči mechanickému opotřebení. Kuchyňská linka reprezentuje domácnost. Okatě na ní šetřit, se nevyplatí. Odskáče si to většinou její vzhled.

Další klíčové plochy Kuchyňská zástěna by měla korespondovat se stylem zařízení. Zalíbí se vám keramický, skelný či jiný typ obkladu? Pokud toto místo nakonec nevybavíte adekvátním řešením, natřete ho odolným nátěrem. Podlaha představuje další kamínek do mozaiky. Vyhraje praktičnost nebo pohodlí? Základním kritériem by se měla stát bezpečnost povrchu, barva a snadná údržba.

Dobré světlo je nutnost Každý detailům se buduje i atmosféra. Tu do jisté míry ovlivňuje i osvětlení. Rozmanitá nabídka lze stěžuje jednoznačný výběr, ale nakonec si budete umět poradit. Orientujte se podle velikosti prostoru a snažte se designem svítidel respektovat jeho charakter. Bodová světla LED nainstalujte nad pracovní desku. Tradiční lampu zavěste nad jídelní stůl.

Jak zjistíte, zda se vám podaří bezchybně zařídit kuchyň? Musí především dobře fungovat na funkční i estetické úrovni. Jednotlivé kroky neunáhlete, vezměte si čas na rozmyšlenou.

Previous Spíme zdravě
Next Sruby - jako v kanadské divočině

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Podkroví – má více výhod nebo nevýhod?

Podkroví je in. V současnosti představuje velmi žádanou a vyhledávanou formu bydlení. Má své nesporné výhody, ale najdou se i takoví lidé, kteří poukazují spíše na jeho negativa. Podívejme se

Bydlení - Reality

Pařížská modrá sebevědomě dobývá interiér

Říci si, že chceme mít do modra laděný interiér znamená pouze první polovinu informace, ta druhá totiž sestává z specifikovala výběru odstínu. Je přece rozdíl, zda nás bude doma obklopovat

Bydlení - Reality

Poctivý zděný dům

V dnešní době jsou velmi moderní různé montované domy, kterým však ještě mnoho lidí tak úplně nedůvěřuje a dává raději přednost klasickým zděným domem. Jsou tyto obavy opodstatněné? Je zděný