Plánování kuchyně: Trvejte na svém
20.6.2016 1306 Views

Plánování kuchyně: Trvejte na svém

Při určování, která místnost se stane kuchyní, se naštěstí nemusíte trápit. Už je to v rámci dispozičního řešení předem definované. Plánování je však i přesto stále aktuální. Zařízení změní prostor k nepoznání. Výběr stylu a materiálu pomůže určit jeho identitu. Plánování kuchyně: Trvejte na svém

Nechat se ohromit Máte alespoň základní představu, jak by měla vaše budoucí kuchyňská linka vypadat? Pokud ne, začněte úplně od základu. Zkuste odteď více vnímat kuchyně v praxi prostřednictvím návštěv u vaší rodiny a známých. Pozornost také soustřeďte na fotografie kuchyní publikovaných v mediích. Na základě těchto podnětů získáte potřebnou inspiraci, abyste věděli, kterým směrem se ubrat.

Zařízení na roky Kuchyňskou linku si instalujete na minimálně tucet let. Skladba prostoru se stává proto závazkem. Rozmyslete si, zda si kuchyň žádá horní řada skříněk, nebo se umíte obejít i bez nich. Pokud byste jim přece řekli jasné ano, rozhodnete se pro dřevěné, lakované, matné či lesklé? Zásadní rozhodování v tomto bodě ještě zdaleka nekončí. Na řadě je pracovní deska.

Pokud šetřit, tak s mírou Ačkoli vás může zlákat nízká cena za metr čtvereční, zkuste do pracovní desky investovat více peněz. Kvalitní povrch ve formě mramoru, břidlice či dřeva atd., Podle toho, jaký si můžete dovolit, se vám odmění odolností vůči mechanickému opotřebení. Kuchyňská linka reprezentuje domácnost. Okatě na ní šetřit, se nevyplatí. Odskáče si to většinou její vzhled.

Další klíčové plochy Kuchyňská zástěna by měla korespondovat se stylem zařízení. Zalíbí se vám keramický, skelný či jiný typ obkladu? Pokud toto místo nakonec nevybavíte adekvátním řešením, natřete ho odolným nátěrem. Podlaha představuje další kamínek do mozaiky. Vyhraje praktičnost nebo pohodlí? Základním kritériem by se měla stát bezpečnost povrchu, barva a snadná údržba.

Dobré světlo je nutnost Každý detailům se buduje i atmosféra. Tu do jisté míry ovlivňuje i osvětlení. Rozmanitá nabídka lze stěžuje jednoznačný výběr, ale nakonec si budete umět poradit. Orientujte se podle velikosti prostoru a snažte se designem svítidel respektovat jeho charakter. Bodová světla LED nainstalujte nad pracovní desku. Tradiční lampu zavěste nad jídelní stůl.

Jak zjistíte, zda se vám podaří bezchybně zařídit kuchyň? Musí především dobře fungovat na funkční i estetické úrovni. Jednotlivé kroky neunáhlete, vezměte si čas na rozmyšlenou.

Previous Spíme zdravě
Next Sruby - jako v kanadské divočině

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Rodinné domy na klíč přinášejí své výhody

Aktuální neúprosná doba je časově velmi nákladná.Finance sehrávají nejdůležitější roli v našem životě. Právě z těchto důvodů je čas velice choulostivou otázkou při výstavbě rodinného domu. Asi každý by si

Bydlení - Reality

Japonský topol do krbu

Vybavme si japonský topol, který je určený výhradně pro vytápění v krbech. Majitelům předesílá ohromnou výhřevnost a navíc dokáže během tří let vyrůst až do 8 metrové délky. Pokácená dřevina

Bydlení - Reality

Výhody a nevýhody plovoucí podlahy

Při realizaci pokládky a výběru vhodné podlahové krytiny se klient většinou zaměřuje na celkovou cenu. Pouze málo lidí se může rozhodovat podle srdce a očí. Vždy se musí zohlednit kvalita,