Pisoáry v koupelně: Poznejte jejich výhody
17.6.2016 1828 Views

Pisoáry v koupelně: Poznejte jejich výhody

Dilema nahoru či dolů je stará téměř stejně jako ta o slepici a vejci. Spor týkající se zvedání a sklápění záchodové desky je v rodinách velmi častý. A přitom je řešení úplně jednoduché – pisoár. Tento sanitární prvek známý především z veřejných sociálních zařízení se zatím do Slovenské domácností vkrádá velmi pomalu.

Další člen spolku Umístění pisoáru má smysl už tehdy, když v společné domácnosti bývá jeden muž. Jeho nespornou výhodou je nesrovnatelně nižší spotřeba vody oproti běžnému záchodu. Na jedno spláchnutí stačí jen 1 – 1,5 l vody. Druhým faktem, který svědčí ve prospěch jeho umístění do uzavřeného spolku s WC a bidetem, je vyšší hygiena. Někteří pánové totiž nemají vždy přesnou „mušku“. Zápachu se nemusíte obávat, součástí pisoáru bývají dezinfekční tablety, případně si můžete zvolit model s poklopem. Pisoár díky svým malým rozměrům nezabírá mnoho místa, na trhu najdete i nejtenčí zápustný typ, který v prostoru zabírá pouze 15,5 cm. Pokud opravdu není místa nazbyt, poohlédněte se po rohovém variantě. Dalším plusem je snadná instalace, stačí trubky se stejným průměrem jako pro přívod vody a odpad jako u umyvadla.

Spláchne sám Pro pohodlné používání se pisoár osazuje tak, aby jeho dolní hrana byla ve výšce 65 cm nad podlahou. Mísy se vyrábějí většinou z keramiky, v různých tvarech a velikostech a liší se systémem splachování. Typy s ručním splachováním jsou stále poměrně rozšířené, mnohem hygieničtější jsou ty s elektronickým splachováním. Fungují na principu infračerveného nebo tepelného senzoru, který registruje pohyb při pisoáru nebo změnu teploty a po použití se spláchne sám.

Pisoár bez splachování? Ano, je jím ekologický suchý pisoár se zásobníkem na dně. Obsahuje těsnicí kapalinu, která přefiltruje moč, odstraní zápach a škodliviny, přičemž do odpadního potrubí putuje „čistá“ tekutina. Speciální kapalinu stačí vyměnit 2 až 4-ročně, podle četnosti používání. Úspora vody je tedy nezanedbatelná.

Designové kousky Pisoár je předmětem zájmu různých designérů, jejichž počiny jsou skutečně zajímavé. Díky nim si mohou pánové ulevit do tváře nejmenovaného politika, ženských rtů, hudebních nástrojů nebo květinového urinálu.

Pisoáry pro ženy Někdy může být použití toalety problematické, zejména pro ženy. Komu by se líbila představa sednout si na nepříliš čistou WC mísu nebo „nedůstojně“ dřepnou do trávy. Pro takové případy jsou určeny jízdné pisoáry. Plastová pomůcka má tvar trychtýře, který se nasadí na intimní místa a umožní dáme ulevit si vestoje.

Unisex řešení Ženy neustále volají po rovnosti s muži. Chcete rovnost? Tak na všech frontách, řekli si designéři a navrhli unisex urinál. Jeho tvar pisoáru je údajně koncipován tak, aby ho pohodlně mohli využívat muži i ženy. Pisoár je nekontaktní, takže dámy potřebují skutečně pevné nohy, aby udrželi rovnováhu. Jinou polohou se inspiroval designér, který vytvořil koncept pisoáru výhradně pro dámy. Pokud si chce dáma ulevit, musí si na pisoár dřepnou. Těžko říct, jestli je to pohodlnější nebo důstojnější, ale plusový bod dostává designér alespoň za pozlacený vnitřek.

Previous Sprchový panel: Smart řešení
Next Nedaří se vám otěhotnět? Hlavně žádnou paniku!

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Parní lázeň: I v sprchovém koutu

Toužíte se doma cítit jako v lázních? Nechat své unavené tělo a mysl odpočívat v parní lázni, dopřát si kvalitní masáž a nevystrčil přitom paty z domu? Toto vše můžete

Bydlení - Reality

Nejžádanější krytinou jsou plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy řadíme mezi nejoblíbenější podlahové krytiny na světě. Lidé se pro ně rozhodují zejména pro jejich velmi snadnou pokládku a také pořizovací cenu. Ruku na srdce, každý si nemůže

Bydlení - Reality

Podle čeho rozpoznáme luxusní nábytek?

Ptáka poznáš po peří, nábytek po materiálu. Abychom vám lépe ozřejmili, jak rozpoznat luxusní nábytek na první pohled, dovolili jsme si mírně pozměnit staré známé přísloví. Kontakt s bohatstvím První