Pestrobarevná kuchyň! Proč ne?
11.6.2016 1362 Views

Pestrobarevná kuchyň! Proč ne?

Pestrost na talíři umí vždy pohladit naše oko. Proč si tedy nepřipravit pastvu pro naše oči i jinak než barevnou gastronomií? V kuchyni nemusíme mít sterilní pořádek ani barvy. Nejde přece o místo, kde za každou cenu musíme budit dojem nemocniční čistoty. Mnohem více chutnat vám bude v místnosti, kde to dýchá veselostí, protože ta je hlavním odkazem barevnosti.

Jarní svěžest po celý rok V kuchyni není nic krásnějšího než živé květiny a rozkvetlé, případně i listové bylinky. Ty se nedaří udržet vždy svěží. Jaro je pro ně skvělým obdobím, ale svěžest kuchyně je možné udržet celoročně. Například svěží, barevnou zástěnou. Zamyslet se nad možností, v rámci které okořeníte a doslova obarvíte stěnu kuchyňské linky desítkami barev není určitě nápad k zahození. Minimálně si ušetříte hloubání nad tím, jakou barvu zvolit jako hlavní. Směska barev bude moderní a atraktivní bez ohledu na čas a období, ve kterém se aktuálně nachází design kuchyní. I proto se svěžest vyplatí.

Zvláštní doplňky Co běžně vidíte, pokud otevřete skříňky v kuchyni? Mouku, rýži, fazole, koření … Co tak trochu přilít barvy? Nemusíme si nic nalhávat, designéři obalů potravin nejsou umělci, ale správnou kombinací různých obalů můžete dosáhnout zajímavé variace i po otevření skříňky. No a proč by měla kuchyň patřit jen potravinám? Malá knihovna z kuchařských knih hýřící obrázky, fotkami a barvami se vždy hodí. Dodá kuchyni svěží šťávu.

Talíře ven Milujete talířky, šálečcích a porcelán různých barev místo bílých misek? Vystavte ho na poličkách. Získáte barevný nádech a přirozeně osvěžíte kuchyni. Nebude působit sterilně, jako by se v ní ani nežilo. Menší nevýhodou je, že před použitím bude nádobí potřebné zřejmě omýt od prachu, ale na druhé straně, získáte barevnou dekoraci, která potěší jak vás, tak i všech jedlíky, což zasednou k barevnému stolu.

Zástěrky Pokud jste se stále neosmělili na trvalou přeměnu kuchyně, můžete zvolit jako barevný doplněk dečky a zástěrky, utěrky rozvěšené v interiéru. Rázem zjistíte, že je něco jiného. Jakési veselejší. V případě, že by tento trend přece jen u vás nefungoval, můžete bez větších následků textilie z kuchyně odstranit i nahradit jejich jednobarevnou linií. No k takovému kroku se odhodlá jen málokdo, protože záře barev mnohým zachutná napoprvé.

Previous Sprchový kout ponořen do barev
Next Ve světě luxusního nábytku

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Police v koupelně: Pro více pořádku

Patříte mezi ty majitele koupelen, kteří mají ručníky v koupelně nebo mezi zbytkem, kteří je skladuje ve vestavěné skříni v jiné části příbytku? Při zařizování koupelny dbáme především na funkci

Bydlení - Reality

Plísně v koupelně: Jak na ně?

Plísně  nevypovídají o čistotě vašeho příbytku, pouze o přítomnosti některých negativních jevů. Můžete mít doma prostředí bez nejmenší spinkat, ale bez dobrého větrání vlhkých prostor se dříve či později objeví

Bydlení - Reality

Pohodlné lehátko: Tuning zahrady na léto volá!

Počasí se sice chová trochu divně, ale ani to nás neodradí od toho, abychom hodiny snili o vyšších teplotách a lenošení kdesi u bazénu. Nábytek pod širým nebem sice sneseme