Permakultura: pozoruj a jednej
5.6.2016 1372 Views

Permakultura: pozoruj a jednej

Jelikož slovo permakultura si mnozí spojují s uměním, vysvětlíme si na jeho původním znění, jak to s ním ve skutečnosti je. Zatímco argiculture se překládá jako zemědělství, tak Permaculture znamená udržitelné hospodářství.

Změna žebříčku hodnot Být blíž k přírodě vyhrává a vždy vyhrávalo na plné čáře. Okouzlení moderními výdobytky jakoby již bylo v poslední době pomálu v módě. Retro a život našich pradědečků a prababiček se stává stále více zajímavý a především bohatý na vznešené příklady. Permakultura znamená více než ekologické zahradkáření.

Zdravý rozum vítězí Řeknete si, proč něco tak jednoduché a založené na logických principech nenapadlo dávno už i vám? Nuže, na to vám asi přesně neodpovíme, ale alespoň vám minimálně doporučíme ponořit se do tajů udržitelného hospodářství naplno, abyste zjistili, o jaké velkolepé poznání jste dosud přicházeli.

Původ má v Austrálii V dnešní nevyzpytatelné době člověk musí hrát na jistoty. I když je příroda silná čarodějka, ničí ji krok za krokem (ne) lidská aktivita. Tvůrci filozofie zvané permakultura jsou Austrálšiania Bill MOLLISON a David Holmgren. Světová veřejnost se s ní měla možnost poprvé seznámit v 70. let 20. století. Napodobovat a mít V čem však tkví její podstata? Cílem zakladatelů a všech jejích stoupenců je snažit se napodobovat přirozené vztahy a vzorce tak, aby výsledkem byla uvědoměle přeměněna země, která poskytuje dostatek potravy, vlákna a energie na uspokojení místních potřeb.

Vklad své energie Někteří lidé se bohužel domnívají, že koncepce permakultury je natolik široká, že ztrácí svou užitečnost. Jenže bez získání znalostí a dovedností není těch správných činů. Kdo se chce skutečně v tomto směru naplno angažovat a seberealizovat, navštíví profesionální kurz permakulturního designu. Spolupráce s přírodou se neobejde bez jejího důkladného pozorování. No řekněte, nezní to všechno až příliš atraktivní?

Previous Svatební tanec - třešnička na dortu
Next Sprchový kout: Nezapomeňte na sedátko

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Označte si semínka: Tabulky, kamínky, vidličky

Na jaru je úžasné snad všechno. Není divu, že nás po zimě zaplaví ještě větší euforie. Slunce, pronikavá vůně přírody či nevídaná energie, s jakou se ze zeminy prodírají na

Bydlení - Reality

Péče o keře v září

Zahrada začíná po létě výrazněji měnit svou tvář. Postupně odkvétají květy, přestává růst tráva a plevel se přestává zajímat o svou invazivní politiku. Jako správní zahrádkáři se z nezávazných pozorovatelů

Bydlení - Reality

Výhody stavby rodinného domu na klíč

Uvažujete nad výstavbou svého domova? Sháníte vhodné a časově nenáročné řešení, které by vám zajistilo v co možná nejkratším časovým horizontu klíče od vašeho domu? Rodinné domy na klíč jsou