Pár postřehů k stavbě zahradního krbu
9.5.2016 2493 Views

Pár postřehů k stavbě zahradního krbu

Na pohodlí v zahradě ovlivňuje leccos. I přítomnost zahradního krbu, který zastává funkci dobrého společníka či v i nejlepšího baviče.

Krb jako pohádková bytost V úvodu jsme se trochu pokusili zahradní krb personifikovat, abychom si lépe vysvětlili jeho hierarchii a potřebu v zahradě. Nakonec posuďte sami, nedisponují zahradní krby snad siluetou nějaké pohádkové bytosti? Co zahrada, to jiné vybavení a odlišná zahradní úprava.

Mít či nemít, to je dilema I když mít v zahradě krb není nutnost, třeba myslet na to, co jeho výstavbou získáte. Přinejmenším jím určíte místo, kde se bude sdružovat vaše rodina a pozvána společnost. Jeho umístění si třeba dobře rozmyslet, protože kouř z něj by neměl pronikat do domu a neměl by samozřejmě obtěžovat ani sousedy.

Namísto zděného, montovaný Kdo nemá čas, finance nebo energii pořídit si zděný krb, existuje spolehlivá varianta v podobě montovaného krbu s odnímatelným kouřovodem. Nicméně komín se nese pouze v symbolickém duchu, protože při grilování se dřevěnou uhlí spaluje.

Základní podoba zděného krbu Dražší alternativou je zděný krb, který může být postaven podle vašich představ. Pokud patříte mezi zručných mistrů, zvládnete ho postavit i vlastníma rukama. Při realizování zahradního krbu třeba myslet nejen na jeho zastřešení, které se sejde zejména při horším počasí, ale i na prostor přidružený k samotnému tělesu sloužící pro přípravu jídel a na odkládání potravin či nádobí. Součástí zahradního krbu bývá bez pochyb i prostor na uskladnění dřeva na topení. Najít ideální místo pro zahradní krb

Než začnete krb stavět, měli byste mít předem určenou představu, kde bude stát. Jelikož možností z jakého materiálu ho vyhotovíte je několik, měli byste si svou představu ujasnit i v tomto směru. Nezapomínejte na důležitý fakt, že krb by měl do zahrady padnout jako ulitý.

Když materiál hraje důležitý prim Mezi základní stavební materiály patří kámen nebo cihla, které mohou nebo nemusí být omítnuté. Každopádně krb má charakter malé stavby a proto si na jeho základech třeba dát dostatečně záležet. Ty by měly sahat do hloubky minimálně osmdesát centimetrů. Podobně jako antický sloup i zahradní krb má sokl, na kterém stojí zbylá hmota. Čím kvalitnější materiál, tím lépe. Jelikož jsou cihly v oblasti topeniště vystaveny vysokým teplotám, mělo by jste si na jejich kvalitě dát rozhodně záležet. K poslední etapě se řadí stavba komína. Pokud sám vám stavba zahradního krbu vydaří, spolehněte se na jeho dlouhou životnost.

Previous Stylová kuchyně: Křídová tabule
Next Předčasná menopauza

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Podkroví příliš teplé?

Nejen věčné chození po schodech nebo náročné stavební úpravy někdy lidi odradí od bydlení v podkroví. Někteří se také bojí, že jim tam bude příliš horko. Je to však oprávněna

Bydlení - Reality

Dřevěné podlahy Morava na poklidný život

Při rekonstrukci domu nebo výstavbě úplně nového se lidé zaměřují zejména na koupelnu, kuchyňský prostor, výmalbu a nákup nábytku. Podlahy se tak dostávají do mírného útlaku, i přesto se v

Bydlení - Reality

Pařížská modrá sebevědomě dobývá interiér

Říci si, že chceme mít do modra laděný interiér znamená pouze první polovinu informace, ta druhá totiž sestává z specifikovala výběru odstínu. Je přece rozdíl, zda nás bude doma obklopovat