Označte si semínka: Tabulky, kamínky, vidličky
30.4.2016 1326 Views

Označte si semínka: Tabulky, kamínky, vidličky

Na jaru je úžasné snad všechno. Není divu, že nás po zimě zaplaví ještě větší euforie. Slunce, pronikavá vůně přírody či nevídaná energie, s jakou se ze zeminy prodírají na svět nové rostliny. Stačí jeden-dva měsíce a zahradu pokryje zelený koberec. Máte však přehled, kde jste co zasadili?

Opodstatněné důvody Zkušení zahrádkáři možná už znají malý trik. Do květináče nebo záhony třeba zapíchnout hůlku s názvem rostliny, aby se člověk při větším množství semen nespletla. Přece jen každý druh vyžaduje jinou zálivku. Jednak držet vše v paměti by bylo trochu náročné, jednak o zahradu pečujete většinou spolu s rodinou. Řádné označení rostlin ušetří váš čas a organizaci.

Odolnost vůči počasí Tradiční přístup můžete vyměnit za kreativní přístup. Vaše sazení se může setkat ještě s větším zájmem a to díky malému zlepšováku. Nepotřebné drobnosti z domácnosti mohou dostat novou šanci. Zkuste korkové zátky od vína napíchat na barevnou špejli a označit fixem. Kombinace materiálů, která se nepodvolí pravidelnému zalévání ani dramatičtějším změnám počasí.

Dobrý nápad z dětství Jde to i s kamínky. Určitě jste jako děti či jako rodiče svých ratolestí zažili tvořivou chvilku, při které jste obyčejným říčním kamenem vepsali barvami vlastní tvář. Tento nápad můžete uplatnit i v květináči. Za vkusné označení semen vás pochválí celá rodina. Abyste nešli proti přírodě a nezapichovali do zeminy umělé materiály, zkuste oříznout kousek větvičky a na její kraj zapište název.

Tvořivost nikdy nespí Pro tento účel se dají využít i nanukové paličky i starý příbor. Kreativnější typy nemají problém do květináče postavit ani figurku dinosaura. Drobný barevný prvek nevšedně ozvláštní květináč tak dlouho, dokud nevyroste rostlina do své krásy a nevztáhl na sebe celou pozornost. Vždy se snažte držet v mezích originality, aby nevyzpytatelný kýč nezmařil váš výjimečný záměr.

Previous Dvojčata - početí, průběh těhotenství, porod
Next Solárium a těhotenství? Riziko!

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Japonský topol na zahradě

Již jste někdy slyšeli o japonském topolu, který se dostává do stále většího popředí zájmu širší veřejnosti? Elektrika je drahá, o plynu nemluvě a klasické dřevo neustále podražuje. Obchodníci moc

Bydlení - Reality

Dřevěné podlahy pro náročnou klientelu

Dřevěné podlahy jsou po právu spojovány s luxusem a vytříbený vkusem. Tento ryze přírodní materiál se používá již od nepaměti a doposud ho nedokázalo nic předčít. Příroda nám v této

Bydlení - Reality

Podkroví příliš teplé?

Nejen věčné chození po schodech nebo náročné stavební úpravy někdy lidi odradí od bydlení v podkroví. Někteří se také bojí, že jim tam bude příliš horko. Je to však oprávněna