Otevřená kuchyně: Sbohem všechny dveře
21.4.2016 1508 Views

Otevřená kuchyně: Sbohem všechny dveře

Časy, kdy otevřená kuchyně znamenalo, že někdo nechal otevřené dveře, jsou nenávratně pryč. Pod tímto výrazem se v současnosti skrývá nová éra řešení jádra domácnosti a to z hlediska dispozice. Otevřená kuchyně je vyhledávaným typem projektu, protože změnou hodně získala. Dříve průchodné, dnes … Přijdete do příbytku a už jste v kuchyni. To by se nám předtím nestalo. Možná kdysi, když se stavěly venkovské domy, které měly dlouhá desetiletí ustálenou dispozici. Tehdy se upřednostňovaly průchodné místnosti, dnes jsou naopak v módě otevřené prostory, jejichž cílem je spojovat členů domácností. Obývací pokoj s kuchyní se staly v jistém smyslu nerozlučnými dvojčaty.

Empatie, vkus a nový přístup Když zařizujeme obývací pokoj, hned myslíme i na to, jaký dopad bude ten nebo onen doplněk či zařízení mít na kuchyni. Funguje to samozřejmě i naopak. Otevřená dispozice stmeluje interiér nejen po funkční, ale stejně i po vizuální stránce. Designéři si řekli, že z popelek udělají princezny. Pohled na kuchyňskou linku je možný konečně z většího odstupu.

Kuchyně připravené na odiv I na obraz v galerii se lépe dívá a vnímá se jeho umělecká hodnota, když stojíme od něho několik kroků, jako když ho máme ani ne půl metru před nosem. Výzvou pro nás, se kterou jsme se dříve nesetkávali, je sladění zařízení, doplňků a dekorací do smysluplného celku. Vizuální chaos nás může vyčerpat tolik, kolik vědomí, že nemáme svou střechu nad hlavou.

S designéry to jde asi snadněji Designérům stačí jeden pohled a pohotově, přestože imaginární, přeskupí věci, doplní chybějící drobnosti, kterými místo získá šmrnc. Jsou jako orli, kteří vědí zaměřit kořist a v sekundě se rozhodnout. Nám plánování kuchyně ve srovnání s profesionály zřejmě bude trvat déle. Chápání jednotlivých zón nové dispozice si žádá odborné znalosti. Ty však umíme získat praxí. Barevný výbuch nebo klasika Pokud jsme dostali chuť na barevnou lahůdku, klidně se můžeme do ní zakousnout. Ve srovnání s cukrářskými výrobky, vzhled kuchyně není prchavý záležitostí. Je třeba počítat s tím, že se budeme muset na její vizuální provedení dívat minimálně dalších deset, dvacet a možná i třicet let. Proto mnozí raději dají přednost neutrální paletě a kvalitním materiálem. Kuchyně je jako jídlo, které je věcí chuti.

Previous IUI - inseminace
Next Slunečníky: Vzhled inspirovaný květinami

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Nejžádanější krytinou jsou plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy řadíme mezi nejoblíbenější podlahové krytiny na světě. Lidé se pro ně rozhodují zejména pro jejich velmi snadnou pokládku a také pořizovací cenu. Ruku na srdce, každý si nemůže

Bydlení - Reality

Pár postřehů k stavbě zahradního krbu

Na pohodlí v zahradě ovlivňuje leccos. I přítomnost zahradního krbu, který zastává funkci dobrého společníka či v i nejlepšího baviče. Krb jako pohádková bytost V úvodu jsme se trochu pokusili

Bydlení - Reality

Jak si pěkně zpříjemnit vybavení domu?

Stavíte či rekonstruujete své nové obydlí? Přejete si mít své vybavení domu líbivé, útulné a především praktické? Máte už vymalováno, rozestavěný nábytek a stále cítíte, že to není úplně ono.