Otevřená dispozice: A jen jeden stůl
9.4.2016 1514 Views

Otevřená dispozice: A jen jeden stůl

Ocitli jsme se v době, kdy neformální stolování zvítězilo nad tradičním. Otevřená dispozice elegantně zrušila příčku mezi obývacím pokojem a kuchyní, a proto se v mnoha domácnostech přestalo považovat za důležité postarat se o samostatnou jídelnu.

Čas vyřeší Stolování bez stolu není možné. Ještě jsme nedospěli do stádia, že by nám stačilo Piknik na podlaze. To by bylo zlý sen, který zřejmě dobře znají ti, co začnou bydlet v novém bytě nebo domě dříve, než si ho stihnou plnohodnotně zařídit. Řádná rodina potřebuje stůl jaksepatří. Inspiraci můžeme klidně načerpat od jižanských národů, které holdují kultu dobrého jídla.

Středobod Jídelní stůl jako ústřední téma prostoru. To zní atraktivní, však? Malé kuchyně se stolem pro všech členů nemohou, bohužel, počítat. Barové pulty částečně vědí nahradit jeho funkci, ale jsou řešením, kterým se říká – lepší než nic. Neformální stolování počítá s nekonvenčním stylem zařízení a dekorování. Stůl se stává jakýmsi ostrovem, ke kterému se rádi slétají.

Pružnost Umístěním stolu do zóny mezi kuchyní a obývacím pokojem se postaráme o improvizovanou jídelna, jejíž po vizuální stránce není obvykle co vytknout. Jednoduché zařízení můžeme příjemně okořenit neočekávanou volbou stylu, barvy nebo materiálu.

Různorodost Podle potřeby si vyhlédneme v obchodě klasický, roztahovací nebo skládací stůl. Když nemáme problém s prostorovými kapacitami, koupě vícemístných stolu proběhne hladce. Stejně důležité jsou židle, které mají v rukou naše pohodlí. Čím komfortnější, tím lépe. Polštáře jim vědí dodat správný šmrnc. Pokud ladí s ostatním zařízením, pak je vše v pořádku.

Stolová výzdoba Když jsme našli pro jídelní stůl správné místo a přidali k němu vhodné židle, zůstal konečně prostor na zkrášlení místa osobitými doplňky. Můžeme nechat stůl vyznít v plné kráse, nebo jej příležitostně pokryjeme ubrusem buď na každodenní použití, nebo slavnostním. Na stole nemohou nikdy chybět svíčky, váza s květinami, mísa s ovocem či jinými pamlsky.

Previous Rychlá půjčka
Next Reprodukční imunologie a její centra

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Pohádkově velká sedačka skutečností

Sedačka, sedací souprava nebo gauč dělají obývací pokoj, tím čím je. Dávají její vlastní tvář a formují její charakter. Bez místa, kde bychom se mohli pohodlně usadit, by to asi

Bydlení - Reality

Je důležitý stavební dozor?

Dnešní trh je stavebními společnostmi doslova přeplněný. Největším problémem tak zůstává odhalení moderní firmy, která se může pochlubit bohatými referencemi. Zaběhnuté společnosti spolupracují spíše s developery a na obyčejně rodinné

Bydlení - Reality

Plísně v koupelně: Zkuste se jim vyhnout!

Krásná koupelna je snem každé domácnosti. Slabinou i té nejkrásnější jsou však plísně, které se zvyknou zakousnout tak pevně, že zlikvidovat jejich znamená boj s větrnými mlýny. Dá se s