Originální kuchyně
25.3.2016 2998 Views

Originální kuchyně

Dodat kuchyni šťávu znamená opustit běžné vnímání prostoru, do kterého patří kuchyňské doplňky a dekorace s cibulí, česnekem a okurkami. Inspirujte se stylem malých dětí, které by s barvičkou v ruce věděli dát kuchyni úplně jiný zjev. S trochou vyspělého uvažování můžete kuchyň pokreslit do skutečně stylových novotvarů.

Práce se slovem
Dá se s ním pracovat nejen v literatuře, ale i ve výtvarném umění. Krása písma se stala ozdobou nejednoho tetování, ale i nápisu na stěně. Slovo má totiž dvojitou dávku umělecké hodnoty. Nejenže působí krásně a v případě ozdobných linií přímo umělecky, ale nese s sebou i poselství. Klidně to může být něco motivující, něco na úsměv, ale v kuchyni se sejde i něco pragmatičtější, například seznam na nákupy.

Zóna na kreslení
Pro malé děti se určitě sejde nástěnka, nebo tabule, kde budou moci trávit chvíle při tom, jak budete připravovat jídlo a nepoškodí čerstvě omítnuté stěny. Nástěnka se může stát nejen prostorem na vyjasnění, ale i prostorem, kde vzniknou první veledíla malého mistra.

V kuchyni na stěně začínalo mnoho umělců, dejte prostor i tomu vašemu. I samotné obrazy abstraktního umění kuchyni ozdobí. Vždyť proč vsadit pouze na tradiční zobrazení kuchyňských motivů? I za sporákem se vyplatí dát prostor fantazii. Často se taková stimulace projeví i na talíři.

Krása odkazu
Lepení papírků v kuchyni je sice fajn, ale například chladnička s plochou na odkazy nemusí být špatné řešení ani z hlediska praktických denních potřeb. Plán nákupu, nebo i odkazy pro partnera mohou mít až umělecké nádech, když dokreslíte srdíčko, nebo se vyhrajete s stínováním. Některé se stanou ozdobou kuchyně, jiné smažete a přidáte nové. No je více než jisté, že vyvolají úsměv, když kolem nich půjdete.

Kuchyně plná vyznání
V době grafoskla jako kuchyňské zástěny se značně rozšířily možnosti jak si zkreativnit kuchyni. Jednou z možností je právě zvěčnění veršů, případně vyznání, které jste si s milovanou osobou vyměňovali. Zamilované SMS zprávy, příjemné slova, vyznání z listů. Připravte si z nich každodenní porci potěšení, když si budete dělat snídani a šálek kávy. Pokreslená kuchyň ví mít neskutečně intimní atmosféru.

Písmo jako znak
Čínské i hebrejské slova, to jsou jako šifry, jako malby, které mají svůj odkaz, tajemný odkaz. Mnoho lidí využívá právě malované písmo jako symboly. Každý symbol totiž generuje energii a písmo umí tu svou odevzdat, i když nerozumíte významu.

Previous Schody takové trochu bláznivé
Next Schodiště od výmyslu světa

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Výhody dřevěné podlahy

Podle mnohých klientů a i odborníků jsou dřevěné podlahy tou nejlepší volbou pro každý prostor. Není místo nebo oblast, kde by se tento ryze přírodní materiál nedal použít v maximální

Bydlení - Reality

Pěkná koupelna již od několik eur

Obnovu koupelny se nedá donekonečna odkládat. Opotřebovaná sanita a úřadující vodní kámen změní koupelnový prostor za roky k nepoznání. Zařízení koupelny se nedá ale svépomocí vyrobit, a proto se musíme

Bydlení - Reality

Několik užitečných rad – jak vybrat správný bazén

K rodinnému domu neodmyslitelně patří kvalitně upravený zelený trávník, ovocné stromy, pergola nebo posezení pod zastřešením a rovněž bazén. Následně až se na vašem pozemku objeví modrá vodní hladina vybízející