Mohu si postavit krb svépomocí?
21.11.2017 1151 Views

Mohu si postavit krb svépomocí?

Pro úsporu finančních prostředků se stále obvykleji setkáváme s tím, že si lidé rádi staví vše svépomocí. Ne jinak tomu je i při stavbě krbů, kde stačí dodržet jen několik zásadních sounáležitostí a bez stavební společnosti se vesele obejdete. Krb je vhodnou doménou jak na chatách, v rodinných domech, tak i v prostorných bytových jednotkách. Udělejte si atmosféru, která vás bude doprovázet vaším životem. Investice do krbu postaveného svépomocí se rozhodně vyplatí. Získáte tak dlouhodobého partnera pro zkrášlení veškerých dlouhých zimních i letních večerů. Stavba krbů svépomocí je tedy na místě.

Před stavbou krbů si ověřte

Ze všeho nejdříve by vás měla zajímat veškerá váha daného krbová soustava. Od toho se v okamžiku odrazí informace, jestli vaší krbovou soustavu strop unese. Ze statického hlediska jde o nejpodstatnější krok celé výstavby, bez kterého se do ničeho nepouštějte.

Taktéž nesmíte zapomenout na funkční komín, bez kterého se určitě neobejdete. Zejména musí mít dostatečně široký průměr. Za žádných okolností nestavte krb na plovoucí podlahu, ta musí být dokonale nosná.

Co ke stavbě krbů potřebujete

Ke stavbě krbů je zapotřebí hodně síly, přesněji k osazení krbové vložky. Proto si opatřete někoho k ruce, kdo bude ochotný vám vypomoct. Při výstavbě nesmíme vynechat jednotlivá příslušenství jako je krbová mřížka, kouřovody, výměníky atd.

Pro zdění využívejte klasických materiálů jakými jsou standartní cihly a šamotky. Použít můžete taktéž lehké liaporové tvarovky a další akumulační tvarovky. Zejména se vyvarujte používání Ytongu, Hebelu nebo snad sádrokartónu i toho protipožárního. Tyto materiály nejsou uzpůsobeny k prezentování dlouhodobé tepelné námahy. Nevhodné je použití i standartních nespeciálních tmelů a lepidel, které taktéž nevydrží žádné vyšší teploty, zde již neexistují žádné kompromisy.

Previous Důležitost revize komínů
Next Jak se provádí oplechování komínu

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Pár postřehů k stavbě zahradního krbu

Na pohodlí v zahradě ovlivňuje leccos. I přítomnost zahradního krbu, který zastává funkci dobrého společníka či v i nejlepšího baviče. Krb jako pohádková bytost V úvodu jsme se trochu pokusili

Bydlení - Reality

Ozdobte si zahradu zdí s hradní strukturou

Kámen jako přírodní materiál patří do zahrady. Je krásný, pevný a nabízí různé možnosti využití. Nejčastěji se používá na zpevnění svahů, kladení chodníků, budování zdí, sloupů nebo schodů. Jednou ze

Bydlení - Reality

Podlaha v kuchyni: Buďte nároční

Kuchyňská linka, okno, stůl se židlemi a podlaha – takto nějak vede dráha našeho pohledu při vstupu do kuchyně. Dokonalý vzhled získá kuchyň jen tehdy, pokud pečlivě dohlédneme na každý