Kotlíkové dotace startují druhou vlnu
30.4.2017 1057 Views

Kotlíkové dotace startují druhou vlnu

Velmi úspěšný Operační program životní prostředí představuje druhou vlnu tzv. Kotlíkových dotací.  V ní mohou jednotlivé domácnosti opět získat příspěvek ve výši až 127.500 Kč. Oproti první vlně se však lehce mění podmínky.

Dotace EU již nepůjde získat pro pořízení kotle výhradně na uhlí

Hlavní změnou oproti první vlně je vyřazení dotační podpory pro kotle spalující výhradně uhlí. Nicméně v podpoře nadále zůstávají kombinované kotle na uhlí a biomasu, čistě biomasu, tepelná čerpadla a plynové kondenzační kotle.

Druhou změnou, která žadatele nepotěší, je vyřazení tzv. mikroenergetických opatření, například zateplení střechy, které musí žadatelé provést, pokud jejich dům nesplňuje stanovené parametry energetické náročnosti. Na druhou stranu, kraje mohou tato opatření podporovat svými pobídkami. V minulosti obdobným způsobem žadatele podporoval například Moravskoslezský kraj.

Co se naopak nemění, je výše podpory dotace EU. Stejně jako v první vlně může žadatel získat až 85 % částky nezbytné k pořízení nového topení, přičemž většina žadatelů může počítat s výší 75 % a 80 % dle typu kotle. Zbývajících 5 % je vyhrazeno pro obyvatele lokalit se zhoršenou kvalitou ovzduší.

Kotlíkové dotace začnou nejpozději v říjnu

V současné době stále probíhají výzvy v rámci první vlny. Na druhou vlnu je třeba počkat, kraje by měly spustit přijímání žádostí nejpozději koncem října. Koncem léta 2017 se tak případným zájemcům vyplatí sledovat vývěsku úřadu.

Dotace EU pro bytové domy

Kromě klasických Kotlíkových dotací jsou rovněž připraveny dotace EU pro bytové domy, a to buď na snižování energetické náročnosti, nebo efektivní využívání zdrojů energie. Podmínky pro bytové domy jsou specifické, případnou realizaci doporučujeme konzultovat s odborníkem. Aktuálně běží 2. dotační výzva pro bytové domy v Praze a 3. dotační výzva pro bytové domy v ČR.

Dotace EU pro veřejný sektor

Dotační výzva pro veřejný sektor se v tuto chvíli plánuje. Pokud chcete mít přehled o jejím spuštění nebo chcete o dotace EU zažádat, sledujte stránky MIDA Consulting nebo společnost přímo kontaktujte.

MIDA Consulting zajišťuje získání dotace EU pro živnostníky, firmy i veřejný sektor.

Previous Zajímavosti o spermiích.
Next Dieta a neplodnost

About author

You might also like

Marketing

Reklamní předměty? Jedině od Taedy!

Pokud vlastníte či pracujete ve velké společnosti a zajímáte se o marketing a podobné záležitosti, určitě vám neuniknou ani nejrůznější akce, které se ve vaší společnosti konají. Mnohdy takovou událost

Marketing

Obaly na telefony Huawei P8

Silikonová pouzdra na mobilní telefony Huawei P8 Vám pomohou ochránit váš mobil před poskozením a poškrábáním. Tyto obaly mají mnoho výhod, mezi která patří pružnost, ohebnost, a pohlcování nárazů. Silikonové

Marketing

Instantní či zrnková káva?

Zatímco někteří považují pití kávy za zlozvyk, jiní mluví o nepopiratelných zdravotních benefitech, které se spojují s její pravidelnou konzumací. Kdo má pravdu? V souvislosti s kávou se nejčastěji hovoří