Jste těhotná
26.9.2016 1383 Views

Jste těhotná

a určitě si kladete otázku, co Vás nyní čeká, jak máte o sebe starat, co můžete jíst a čemu se naopak vyhnout, zda můžete cvičit, kdy oznámit tuto krásnou novinu svým nejbližším a zaměstnavateli aj. Během těhotenství Vás napadne spousta otázek, a to, i když nemusíte již být prvorodička. Každé těhotenství je jiné a můžete jej prožívat jinak, než předchozí. Vždy, když půjdete do poradny ke gynekologovi, sepište si otázky, které Vám ošetřující lékař zodpoví. Budete mít tak jistotu, že jste na nic nezapomněla. Při těhotenství Vám pomohou odborné články na internetu, blogy těhulek, knihy a časopisy o těhotenství. Budete si tak moci ověřit Vaše domněnky, dozvíte se užitečné informace. Pokud budete více připravená a informovaná o průběhu těhotenství, porodu, kojení, péči o novorozence, budete se cítit klidnější, připravenější a vyrovnanější.

Rady pro nastávající maminky

Zjistěte si, zda v místě bydliště je centrum pro těhotné ženy, kde budete moci navštěvovat těhotenské přednášky, těhotenské cvičení, masáže.

Věnujte se speciálnímu cvičení pro těhotné (gravid jóga, plavání, břišní tanec, cvičení na míči, procházky na čerstvém vzduchu).

Vyberte si porodnici, kde se budete cítit dobře. Zde je však třeba počítat i s možností, když si vyberete vzdálenější porodnici, mohou nastat komplikace při Vašem převozu, až přijde den D (rychlý průběh porodu, dopravní zácpa na silnici aj). Nejdůležitější je zajištění bezpečnosti maminky a děťátka. Přehled porodnic můžete najít jednoduše na internetu, kde se dozvíte základní informace (kontakty, druhy porodu, poskytované předporodní a porodní služby, extra služby, ceník). Pro Vaše rozhodnutí a celkový obrázek si můžete domluvit informativní schůzku, kdy Vám vrchní sestra nebo primář zodpoví dotazy a ukáže Vám porodní sál a poporodní pokoje, přípravný pokoj aj. V porodnici lze absolvovat i kurz předporodní přípravy a těhotenské cvičení.

Previous Výběr těhotenského testu
Next Když se miminko nedaří - problémy s otěhotněním

About author

You might also like

Rodina

Jak vybrat vhodné oblečení pro psy

Pejsci jsou neodmyslitelnou součástí mnoha rodin po celém světě. Jde o praktického přítele, kamaráda pro děti, mazlíka do postele, módní doplněk, ale také hlídacího pomocníka zahánějícího případné lupiče. Pokaždé záleží

Rodina

Zvyky po sňatku

Házení rýže nebo růžových lupenů V minulosti se na svatebčany házelo obilí nebo oříšky, dnes spíše rýže, lupeny růží, barevné papírové konfety ale i bublifuk. Symbolizuje štěstí, bohatství a plodnost.

Rodina

Těhotenství s sebou přináší i řadu výhod

1. Příjemné vedlejší účinky těhotenství – poznávání nových lidí Těhotenství je zlomovým bodem v životě každé ženy. Takové těhotenství je také skvělá příležitost poznat nové lidi. Budete přece potřebovat nové