Jednání o důchodové reformě pokračují
12.10.2005 1852 Views

Jednání o důchodové reformě pokračují

Představitelé pěti politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně se zatím nedohodli na znění dohody, která by měla položit základy důchodové reformy. Jednání proto budou dále pokračovat.

Poslední zasedání zástupců politických stran proběhlo ve středu 12. října 2005. Poté následovala tisková konference za účasti premiéra Jiřího Paroubka a místopředsedy vlády a ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha. Kompletní video a audio záznam brífinku je k dispozici na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí www.mpsv.cz (sekce tiskové zprávy, tiskové konference) dostupný z http://www.mpsv.cz/clanek.php?lg=1&id=1984.

Previous Starobní důchod
Next S. Nálepková: Domácí násilí je velký problém

About author

You might also like

Důchody

Černé mzdy znamenají nižší důchod

Česká správa sociálního zabezpečení se v poslední době setkává s případy, kdy se lidé, kteří dostávali tzv. černou mzdu, pozastavují nad výší starobního, případně invalidního důchodu. Zdá se jim nízký.

Důchody

Změny v oblasti sociálního zabezpečení v roce 2006

1. ledna 2006 se mění některé právní předpisy, které se vztahují k sociálnímu zabezpečení. Změny se týkají důchodového i nemocenského pojištění a také osob samostatně výdělečně činných. Důchodové pojištění Od

Důchody

Na jednoho starobního důchodce přispívají víc než dva pojištěnci

Letos v únoru Česká správa sociálního zabezpečení evidovala celkem 1 944 799 starobních důchodců a 4 642 932 poplatníků pojistného na sociální zabezpečení. Na jednoho starobního důchodce tak přispívalo 2,39