Japonský topol na zahradě
24.5.2016 1920 Views

Japonský topol na zahradě

Již jste někdy slyšeli o japonském topolu, který se dostává do stále většího popředí zájmu širší veřejnosti? Elektrika je drahá, o plynu nemluvě a klasické dřevo neustále podražuje. Obchodníci moc dobře vědí, že se žádná domácnost bez tepelného zdroje neobejde, proto své ceny donekonečna šponují a uživatele sunou na samí pokraj únosnosti. Naštěstí japonské topoly prezentují dokonalou alternativu ke všem výše zmíněným zdrojům vytápění. Tato dřevina vyniká v intenzivním nárůstu, za pouhé tři roky doroste do výšky 8 metrů a navíc nabízí maximální výhřevnost. Jak sázíme japonské topoly?

Jak se sází japonské topoly

Jestli se rozhodnete pěstovat japonské topoly na svém pozemku, určitě jim pro to vymezte pozemek s dostatkem slunečního záření. Japonská rychlerostoucí dřevina doslova vyžaduje pravidelnou vláhu a svit. Pouze za těchto předpokladů vám během tří let vyroste až k 8 metrům a budou připravené ke sklizni.

Příprava pozemku sebou nepřináší žádné specifické úpravy. Na podzim vytvoříte hlubokou orbu, zda se rozhodnete pro sadbu na travnatých porostech, ošetřete půdu chemickým odplevelením. Na jaře jen zarovnáte povrch půdy a vše je nachystané.

Sklizeň japonských topolů

Japonské topoly rostou 3 roky, jestli si však chcete sklizeň ponechat na další sezónu, o jednu můžete jednoduše přetáhnout. Vyvrácené stromy se lehce nechají na zemi vyschnout, ale rovněž je můžete okamžitě zpracovat na štěpku nebo polínka.

V případě, že plánujete i další sadbu, není třeba již dřevinu sázet – sama obrazí. Sklizeň si ponechte na zimní měsíce, kdy se vám bude i lépe manipulovat s mechanizací. Na samém místě se dá japonský topol sázet až 25 let , následně klesá rehabilita plantáže pod efektivní hodnotu. Plantáž se dá velice snadno zlikvidovat pařezovou frézou.

Previous Pozor na koupi ojetého auta po povodních
Next Stylový příbytek i bez renovace nábytku

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Podkroví – má více výhod nebo nevýhod?

Podkroví je in. V současnosti představuje velmi žádanou a vyhledávanou formu bydlení. Má své nesporné výhody, ale najdou se i takoví lidé, kteří poukazují spíše na jeho negativa. Podívejme se

Bydlení - Reality

Nejžádanější krytinou jsou plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy řadíme mezi nejoblíbenější podlahové krytiny na světě. Lidé se pro ně rozhodují zejména pro jejich velmi snadnou pokládku a také pořizovací cenu. Ruku na srdce, každý si nemůže

Bydlení - Reality

Výhody stavby rodinného domu na klíč

Uvažujete nad výstavbou svého domova? Sháníte vhodné a časově nenáročné řešení, které by vám zajistilo v co možná nejkratším časovým horizontu klíče od vašeho domu? Rodinné domy na klíč jsou