Japonský topol na zahradě
24.5.2016 1776 Views

Japonský topol na zahradě

Již jste někdy slyšeli o japonském topolu, který se dostává do stále většího popředí zájmu širší veřejnosti? Elektrika je drahá, o plynu nemluvě a klasické dřevo neustále podražuje. Obchodníci moc dobře vědí, že se žádná domácnost bez tepelného zdroje neobejde, proto své ceny donekonečna šponují a uživatele sunou na samí pokraj únosnosti. Naštěstí japonské topoly prezentují dokonalou alternativu ke všem výše zmíněným zdrojům vytápění. Tato dřevina vyniká v intenzivním nárůstu, za pouhé tři roky doroste do výšky 8 metrů a navíc nabízí maximální výhřevnost. Jak sázíme japonské topoly?

Jak se sází japonské topoly

Jestli se rozhodnete pěstovat japonské topoly na svém pozemku, určitě jim pro to vymezte pozemek s dostatkem slunečního záření. Japonská rychlerostoucí dřevina doslova vyžaduje pravidelnou vláhu a svit. Pouze za těchto předpokladů vám během tří let vyroste až k 8 metrům a budou připravené ke sklizni.

Příprava pozemku sebou nepřináší žádné specifické úpravy. Na podzim vytvoříte hlubokou orbu, zda se rozhodnete pro sadbu na travnatých porostech, ošetřete půdu chemickým odplevelením. Na jaře jen zarovnáte povrch půdy a vše je nachystané.

Sklizeň japonských topolů

Japonské topoly rostou 3 roky, jestli si však chcete sklizeň ponechat na další sezónu, o jednu můžete jednoduše přetáhnout. Vyvrácené stromy se lehce nechají na zemi vyschnout, ale rovněž je můžete okamžitě zpracovat na štěpku nebo polínka.

V případě, že plánujete i další sadbu, není třeba již dřevinu sázet – sama obrazí. Sklizeň si ponechte na zimní měsíce, kdy se vám bude i lépe manipulovat s mechanizací. Na samém místě se dá japonský topol sázet až 25 let , následně klesá rehabilita plantáže pod efektivní hodnotu. Plantáž se dá velice snadno zlikvidovat pařezovou frézou.

Previous Pozor na koupi ojetého auta po povodních
Next Stylový příbytek i bez renovace nábytku

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Ubytování v luxusních a nových apartmánech na Lipně

Hledáte ubytování v příjemném prostředí? Využijte nabídky ubytování v apartmánech se zázemím rodinného domu. Vyberte si ubytování z naší nabídky apartmánů. LipnoApartments nabízí ubytování v prostorných, nových a luxusně zařízených

Bydlení - Reality

Ploty a jejich funkce

Ploty jsou od nepaměti zcela běžnou součástí našich domů a hlavně pozemků. Jsou už tak spjaté s naším bydlením, že si jejich přítomnost vlastně ani neuvědomujeme a už vůbec nepřemýšlíme

Bydlení - Reality

Péče o kytice květin ve váze

Která žena by neměla ráda květiny, a co teprve když dostane od někoho blízkého řezanou kytici. Aby taková kytice květin dlouho vydržela a neuvadla hned po několika dnech, je zapotřebí