Japonské topoly hudbou budoucnosti
4.2.2018 1538 Views

Japonské topoly hudbou budoucnosti

Představme si kvalitní dřevinu japonské topoly, které udivují lidi na celém světě a zvláště pak ve spojení s rychlým růstem a důkladnou výhřevností. Právě pro tyto důvody se japonské topoly cíleně pěstují a využívají ke klasickému vytápění. Onen strom byl vytvořen neboli vyšlechtěn křížením topolu maximoviczového a topolu černého. Na evropských plantážích se objevil teprve v minulém století a již tenkrát se využíval výhradně pro průmyslové účely. U nás v České republice se počáteční plantáže s touto dřevinou objevily až v 90 letech. Právě v tomto okamžiku se uživatelé začali hlásit o alternativní zdroj levnějšího a rychle se obnovujícího zdroje vytápění.

Hlavní výhody japonského topolu

Japonský topol je pěstován výhradně pro svou nadstandardní výhřevnost a rovněž ohromující nárůst kvalitní biomasy. Extrémní růst po seříznutí umožňuje i opakovanou sklizeň a to hned za tři toky od počáteční výsadby. Jako pěstitel můžete mít pole rozdělená na tři části a po třech letech sklízet stále každou sezónu.

Včetně vysoké výhřevnosti je výhodou i jeho zvýšená odolnost proti škůdcům. Dá se bez jakýchkoliv větších starostí pěstovat do nadmořské výšky 600 m. Jakmile založíte plantáž bude mít životnost okolo 25 let.

Sklízíme japonské topoly

Japonské topoly se sklízejí zejména ve tříleté periodě. Již za tak krátkou vegetační růstovou dobu dosahují do výše okolo 8 m. Sklizeň se provádí pokaždé v zimním období. Pokácená dřevina se může urychleně zpracovat na štěpku nebo se ponechává proschnout přímo na místě.

V případě, že se trh vyskytuje v ekonomicky nevýhodné situaci, můžete sklizeň japonského topolu odložit o jeden rok. Vyhovující klimatické podmínky zajistí opakovanou sklizeň v celkovém počtu sedmi period po třech letech. Soustřeďte se i vy na japonské topoly, které přinášejí obohacující užitné vlastnosti.

Previous Ideální móda v těhotenství
Next Dřevo do krbu z japonských topolů

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Japonský topol na zahradě

Již jste někdy slyšeli o japonském topolu, který se dostává do stále většího popředí zájmu širší veřejnosti? Elektrika je drahá, o plynu nemluvě a klasické dřevo neustále podražuje. Obchodníci moc

Bydlení - Reality

Pohádkově velká sedačka skutečností

Sedačka, sedací souprava nebo gauč dělají obývací pokoj, tím čím je. Dávají její vlastní tvář a formují její charakter. Bez místa, kde bychom se mohli pohodlně usadit, by to asi

Bydlení - Reality

Pohodlné lehátko: Tuning zahrady na léto volá!

Počasí se sice chová trochu divně, ale ani to nás neodradí od toho, abychom hodiny snili o vyšších teplotách a lenošení kdesi u bazénu. Nábytek pod širým nebem sice sneseme