Jaký plot vybrat aby vydržel 50 let?
11.12.2017 993 Views

Jaký plot vybrat aby vydržel 50 let?

Ploty plní hned několik praktických funkcí. Na jedné straně nabízejí jasnou představu o tom, jak velký pozemek vlastníte a na straně druhé zamezuje vstup veřejnosti nebo průchodu zvířatům. Jaký plot však vybrat, aby vám ustál i 50 let a neporoučel se k zemi po několika sezónách. Nyní si představíme nejpopulárnější materiály pro výstavbu plotu. Ještě před tím je potřebné si uvědomit, že výběrem materiálu nic nekončí. Ani sebelepší materiál není bezúdržbový, pokaždé musíme myslet na servis plotů a bran, aby nám sloužily co možná nejdéle.

Živý plot

Jde o nejpřirozenější řešení výstavby či vypěstování plotu oddělující váš pozemek o jiného prostranství. Můžete se zde nadchnout pro širokou škálu dřevin od listnatých až po jehličnaté. V tomto segmentu se prezentují i rostliny popínavé a kvetoucí.

Dřevěný plot

Pokud bychom hledali nejžádanější materiál pro výstavbu plotu, dřevo by vyhrálo na celé čáře. Tento favoritní materiál nabízí bezpočet povrchových úprav i designové tvarování. K výrobě plotu se nejčastěji používá smrkové, borovicové či vysoce kvalitní modřínové dřevo.

Kovaný plot

V případě, že hledáte trochu více než jen přírodní vzhled, můžete využít nadčasovosti kovaného plotu a jeho půvabu pro ohraničení libovolného pozemku. Jeho variabilita a povrchová úprava z něho dělá vyhovujícího společníka jak pro starší typ domů, tak i pro zcela moderní.

Plastový plot

Plastové ploty představují nejlacinější variantu oplocení na trhu. Především se jedná o takřka bezúdržbový materiál. Jestli se rozhodnete o náročnější možnost v podobě plastu vyrobeného z PVC, můžete si pořídit celkem věrohodnou imitaci dřeva. Levnější varianta z recyklátu je opravdu to nejprostější, co se dá opatřit. Plastový plot je citlivý k deformacím a drolení se. Taktéž se na něm po čase mohou vytvářet viditelné skvrny.

Previous Nepodceňujte výběr vhodné realitky
Next Projektová dokumentace - o co vlastně jde

About author

You might also like

Bydlení - Reality

Péče o keře v září

Zahrada začíná po létě výrazněji měnit svou tvář. Postupně odkvétají květy, přestává růst tráva a plevel se přestává zajímat o svou invazivní politiku. Jako správní zahrádkáři se z nezávazných pozorovatelů

Bydlení - Reality

Ozdobte si zahradu zdí s hradní strukturou

Kámen jako přírodní materiál patří do zahrady. Je krásný, pevný a nabízí různé možnosti využití. Nejčastěji se používá na zpevnění svahů, kladení chodníků, budování zdí, sloupů nebo schodů. Jednou ze

Bydlení - Reality

Podkroví – má více výhod nebo nevýhod?

Podkroví je in. V současnosti představuje velmi žádanou a vyhledávanou formu bydlení. Má své nesporné výhody, ale najdou se i takoví lidé, kteří poukazují spíše na jeho negativa. Podívejme se