Jak poznat poctivou investiční společnost

Jak poznat poctivou investiční společnost

Investování vlastních peněz nelze brát na lehkou váhu. Různých investičních pyramid a letadel je na trhu stále poměrně dost a takových nepoctivců je třeba se vyvarovat. Klíčem, jak ochránit své peníze, je rozpoznat signály, že něco není v pořádku.

Investiční fondy, které fungují na principu obávaného letadla, stojí na tom, že vyplácejí výnosy investorům z vkladů těch investorů, kteří přišli po nich. Takovýto systém je samozřejmě neudržitelný. Hlavně když vezmeme v potaz nereálně vysoké výnosy, které takovéto fondy údajně bez rizika zaručují.

Dejte na svou intuici. Pokud něco vypadá příliš lákavě či pohádkově, nejspíš to není čisté. Neuvěřitelné dvouciferné výnosy, údajně nulové riziko – to jsou první signály, které vám napoví, že tady něco nehraje.

 

Vždy se ptejte po licenci

Poctivé investiční společnosti mají vždy platnou licenci u České národní banky. Proto vždy předtím, než své peníze někam vložíte, nahlédněte do registru ČNB. Další z indikátorů, které vám mohou napovědět, že něco není v pořádku, je pak P. O. box místo adresy sídla nebo rovnou sídlo někde v offshoru, tedy v zemi spadající do kategorie daňových rájů a nízkých regulací.

Informační povinnost mají investiční společnosti danou ze zákona. U nepoctivých firem však často tyto údaje dohledat nelze. Místo toho mají ti neseriózní po ruce plno výmluv, neurčitých a chaotických rádoby informací, sebechválu a dokonalé obchodní a přesvědčovací taktiky.

O seriózních investičních společnostech byste neměli mít problém dohledat různé jejich recenze či diskuze. Nikdy nic nezkazíte také tím, když se o vašich investičních plánech nejprve poradíte s nezávislým odborníkem.

 

Dobré příklady táhnou

Z odborných diskuzí velmi solidně vychází například investiční skupina DRFG (David Rusňák Family Group). Skupina Davida Rusňáka má samozřejmě licenci od ČNB. Navíc neslibuje nereálně vysoké výnosy ani nemlží o opravdové míře rizika. Více informací na webu: http://drfg-aktuality.cz/

Všechny důležité materiály o společnosti i o jednotlivých fondech (dluhopisový i nemovitostní) má veřejné a jednoduše dostupné i nad rámec zákonného minima. Takže tady vedle rozhodně nešlápnete.

Previous Firemní filantropie Rusňákovy skupiny DRFG
Next Zaměstnanci v kovovýrobě si mohou své šéfy vybírat

About author

You might also like

Marketing

Požadavky na zdravotnický nábytek dle vyhlášky

Každý lékař, zubař, laborant nebo jiný lékařský pracovník, který si chce pořídit do své ordinace nový lékařský nábytek, musí myslet nejen na to, jak bude takový nábytek vypadat a jak

Marketing

Podnikejte s jedničkou na trhu!

Podnikat se dá dnes ve všech oborech, jenom je třeba vědět, jaký obor nás vlastně baví a do jakého oboru jsme schopni přinést něco nového, nějaké nové nápady. Pokud milujete

Marketing

Vytvořte si tričko s vlastním originálním potiskem

Konečně máme pro vás jednoduchý nástroj na vytváření jakýchkoli motivů na oblečení. Stačí mít jen špetku fantazie a tričko, nebo zajímavý dárek může být na světě. Proto neváhej a vytvoř