Jak ověřit obchodní účet u společnosti IQ Option?
4.4.2018 943 Views

Jak ověřit obchodní účet u společnosti IQ Option?

IQ Option je známá brokerská společnost, která provozuje platformu pro obchodování binárních opcí, CFD a kryptoměn. Do budoucna broker plánuje spustit také vlastní burzu kryptoměn, nicméně zatím si klienti musí vystačit s interní směnárnou, která je kvůli nevýhodným směnným kurzům poměrně drahá. Navzdory tomu je ovšem IQ Option unikátní broker, jelikož vám z jednoho účtu umožní obchodovat ty nejžádanější obchodní instrumenty.

Verifikace je pro obchodování nezbytná

Přístup k platformě mají pouze registrovaní uživatelé, což je mezi online brokery běžné. Všichni regulovaní brokeři navíc musí ověřovat totožnost svých klientů pomocí tzv. verifikace. Bez verifikace vám IQ Option zpřístupní jen testovací demo účet. Verifikace zahrnuje několik nezbytných kroků. Nejprve musíte vyplnit řadu osobních údajů včetně jména, data narození či bydliště. Dále broker vyžaduje kontaktní údaje v podobě emailové adresy a telefonního čísla. Obojí si broker pomocí zprávy s kódem ověřuje. Vyplnit musíte také formulář ohledně svých předchozích zkušeností s obchodováním. Například při obchodování CFD se na základě tohoto formuláře určuje vhodná velikost finanční páky. Výsledek tohoto malého testu vám také ukáže, zda je pro vás obchodování vhodné nebo ne.

Jak verifikovat obchodní účet u IQ Option?

Samotná verifikace probíhá ale až v poslední fázi. Smyslem verifikace je doložit, že vámi vyplněné údaje při registraci jsou pravdivé. Broker IQ Option proto vyžaduje kopie dvou osobních dokumentů – zde je stručný návod, jak obchodní účet ověřit:

Kopie stačí pořídit pomocí webkamery nebo mobilního telefonu a nahrát na váš účet, takže všechno vyřídíte přes internet. První dokument je občanský průkaz. Nahradit jej může také pas nebo řidičský průkaz. Musí se jednat o platný doklad totožnosti, na kterém je uvedeno vaše jméno a datum narození. Druhý doklad slouží k ověření adresy. Obvykle si vystačíte třeba s fakturou za elektřinu, plyn či jiné služby, popřípadě lze využít výpis z bankovního účtu. Tento dokument nesmí být starší než 6 měsíců. Při financování obchodního účtu platební kartou může broker IQ Option vyžadovat také kopii použité platební karty. Aby nemohlo dojít ke zneužití karty, tak byste měli některé údaje na kopiích začernit nebo rozmazat. Údaje, které broker ovšem vyžaduje, musí být čitelné.

Proč brokeři verifikaci vyžadují?

Verifikaci klientů vyžadují regulační orgány, takže regulovaní brokeři musí verifikaci zajistit. Ať chtějí nebo ne. Ověřování klientů má zabránit nelegálním aktivitám, jako je třeba praní špinavých peněz. Verifikaci by měli provést obchodníci ještě před vložením peněz na obchodní účet. Broker vám totiž výběr peněz bez verifikace stejně neumožní a navíc se vyhnete případným komplikacím. Někteří brokeři se totiž snaží co nejvíce komplikovat a zdržovat výběry peněz, třeba tím, že vám budou neustále zamítat verifikaci z nejrůznějších důvodů (nečitelné dokumenty, nevhodné dokumenty…). IQ Option je důvěryhodný broker a verifikaci nijak nekomplikuje. I tak ale včasnou verifikací nic nepokazíte.

Previous Rychlerostoucí strom japonský topol
Next Firemní filantropie Rusňákovy skupiny DRFG

About author

You might also like

Marketing

Požadavky na zdravotnický nábytek dle vyhlášky

Každý lékař, zubař, laborant nebo jiný lékařský pracovník, který si chce pořídit do své ordinace nový lékařský nábytek, musí myslet nejen na to, jak bude takový nábytek vypadat a jak

Marketing

Vytvořte si tričko s vlastním originálním potiskem

Konečně máme pro vás jednoduchý nástroj na vytváření jakýchkoli motivů na oblečení. Stačí mít jen špetku fantazie a tričko, nebo zajímavý dárek může být na světě. Proto neváhej a vytvoř

Marketing

Podnikejte s jedničkou na trhu!

Podnikat se dá dnes ve všech oborech, jenom je třeba vědět, jaký obor nás vlastně baví a do jakého oboru jsme schopni přinést něco nového, nějaké nové nápady. Pokud milujete