Firemní filantropie Rusňákovy skupiny DRFG
4.4.2018 1076 Views

Firemní filantropie Rusňákovy skupiny DRFG

V rámci finanční skupiny Davida Rusňáka vznikla i podpůrná Nadace DRFG. Někteří zaměstnanci DRFG tak při posledních akcích začali spontánně přispívat na konto nadace a zmnožili tak její jmění, další se stále přidávají. To je důkazem, že jde o skupinu lidí, kteří nechtějí jen vydělat, ale chtějí mnohé i zlepšit. David Rusňák tak založil společnost na lidech, kteří se navzájem podporují. Mnohé recenze chválí fondy a dluhopisy, nezanedbatelná je i činnost Nadace DRFG.

Když příklady táhnou

Příklady táhnou a jde o velmi silnou inspiraci působící i navenek. Na užaslých tvářích spolupořadatelů festivalu Meeting Brno bylo znát překvapení, že tato solidarita může takto fungovat. Na značnou část daru pro další ročník festivalu se složili přímo lidé pracující pro investiční skupinu DRFG. Takový přistup má obrovskou moc. Mimo jiné, recenze na tuto akci to potvrzují.

Hlavní krédo činnosti Nadace DRFG

Hlavní krédo zní: Všechno začíná setkáním. A tak to také je. Propojování schopných lidí je důležité. Jde o metodu práce a využívání příležitostí. Nadace DRFG podporuje festival Meeting Brno, který je inspirován známým italským festivalem přátelství mezi národy Meeting Rimini. Hlavní náplní této převážně kulturní akce je zejména hledání a přímé opětovné budování mostů se středoevropskými sousedy a hosty s proměňováním společné minulosti.

Když se dělá festival Meeting Brno

Kdo zná festival Meeting Rimini, což je největší akce svého druhu na této planetě, dobře ví, jakou má takové setkání sílu. Proto měl být takový i Meeting Brno na Moravě, což se povedlo. Podobně silný byl Rok smíření s nezapomenutelnou Poutí z Pohořelic na Mendlovo náměstí. Došlo k vytvoření platformy, která atmosféru smíření v Brně udržuje a podporuje. A podle recenzí nadace velmi dobře funguje.

Festival Meeting Brno proběhl za významné podpory Nadace DRFG

Podařilo se poskládat úžasný organizační tým, který se ocitl v programu Meetingu Rimini po boku tuniského nositele Nobelovy ceny míru 2015 a dalších mnoha desítek globálně významných osobností. Italští přátelé spolu s Rhein-Meetingem Köln pozvali pořadatele brněnského meetingu ke společnému evropskému projektu. Navázali tak partnerství se skvěle obsazovaným New York Encounter nebo organizátory meetingů – encounterů v Barceloně, Madridu, Londýně a Lisabonu. Mezinárodní časopis Tracce zařadil Meeting Brno bok po boku komunity Taize a ženevského centra excelence CERN k zářným příkladům naděje pro Evropu v krizi.

Previous Jak ověřit obchodní účet u společnosti IQ Option?
Next Jak poznat poctivou investiční společnost

About author

You might also like

Tiskové zprávy

Proč využít VPS servery

Máte či plánujete vlastní web či eshop? Pak jistě víte, že je potřeba pořídit si webhosting a doménu. Webhosting se hodí spíše pro chod webových stránek. Chcete-li aby váš eshop

Tiskové zprávy

Jaké je využití oceli v dnešním strojírenství?

Když se řekne slovo „ocel“, každý si ji v hlavě vybaví, ovšem jenom málokdo by dokázal popsat či definovat, co to ocel vlastně je. Jedná se o druh hutního materiálu, který

Tiskové zprávy

Senát vrátil PS návrh zákona o nemocenském pojištění

Senát vrátil Poslanecké sněmovně návrh zákona o nemocenském pojištění. Tento krok v žádném případě neznamená jeho zamítnutí. Horní komora Parlamentu novou právní normu podpořila, ale doporučila v rámci pozměňovacích návrhů