Dávky SSP
14.9.2005 1735 Views

Dávky SSP

Z technických důvodů se neuskutečnil tisk složenek pro dávky SSP v termínu, na který jsou klienti v našem regionu zvyklí.

Úřad práce v Plzni dávky včas zpracoval a předal do banky a na Českou poštu v obvyklém termínu. Z důvodu změny programu a změny místa, kde se složenky tisknou, se ale zpracování neuskutečnilo. Po projednání s Českou poštou je soubor v současné době zpracováván ve výpočetním středisku a tisk složenek by měl proběhnout v noci ze středy na čtvrtek a nejpozději v pátek 16. 9. by měly být složenky k dispozici klientům.

Bezhotovostní převody dávek na účty klientů proběhly bezproblémově.

V žádném případě nebyl porušen zákonem daný výplatní termín. Žadatelé v našem regionu jsou však zvyklí dostávat tyto finanční dávky SSP vyplácené poukázkami již kolem desátého dne v měsíci, takže vyjadřují nevoli nad cca týdenním zpožděním.

To se může odrazit v nespokojenosti občanů a případných stížnostech. Pracovníci odboru SSP individuálně klientům situaci vysvětlují.

V Plzni dne 13. 9. 2005

Previous Moderní tatínek - Progresivní politika Norska v otázkách rodičovské dovolené
Next PS pustila do 2. čtení příspěvek pro prvňáčky

About author

You might also like

Sociální dávky

Letní brigády se studentům více vyplatí…

Kromě školních prázdnin a dovolených je léto i časem studentských brigád. Alespoň to tak bývalo, když si studenti chtěli zlepšit svoji finanční situaci. Avšak praxe minulých let nebyla nijak potěšitelná.

Sociální dávky

Vyšší příspěvek pro zdravotně postižené

Od začátku příštího roku budou lidé, kteří pobírají příspěvek na provoz motorového vozidla a individuální dopravu, dostávat až o 776 Kč více. Rozhodl o tom místopředseda vlády a ministr práce

Sociální dávky

Poslanci pustili do 2. čtení návrhy změn v oblasti sociálních dávek

Poslanecká sněmovna pustila do 2. čtení návrhy zákona o životním a existenčním minimu, zákona o pomoci v hmotné nouzi a zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím