ČSSZ je špičkovou evropskou institucí
12.10.2005 236414 Views

ČSSZ je špičkovou evropskou institucí

Kdo se zúčastnil začátkem října slavnostního setkání u příležitosti 15 let České správy sociálního zabezpečení v Top hotelu Praha, slyšel samá slova chvály. Evropský komisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti Vladimír Špidla označil ČSSZ dokonce za špičkovou instituci i v evropském měřítku.

Práci zaměstnanců ČSSZ ocenili i další hosté – ústřední ředitel ČSSZ Jiří Hoidekr, ministr práce a sociálních věcí a místopředseda vlády Zdeněk Škromach, ministryně informatiky Dana Bérová a předsedkyně Odborového svazu státních orgánů a organizací Alena Vondrová. Vybraní zaměstnanci, kteří většinu svého profesního života pracovali pro ČSSZ nebo její předchůdce, získali cenu ve tvaru lidské postavy, která má symbolizovat, že lidé jsou pro ČSSZ na prvním místě, a grafický list s oprávněním užívat titul Zasloužilý zaměstnanec ČSSZ. V rámci slavnostního setkání ČSSZ ocenila i své nejlepší partnerské instituce. Mezi ně patří například Ministerstvo informatiky ČR za vynikající spolupráci při realizaci elektronických podání prostřednictvím Portálu veřejné správy nebo Právnická fakulta Univerzity Karlovy za spolupráci při odborné přípravě zaměstnanců ČSSZ.

Previous Vyšší příspěvek pro zdravotně postižené
Next Starobní důchod

About author

You might also like

Důchody

Vyšší důchody po vstupu do EU

Členství České republiky v EU nebude mít žádný vliv na výši důchodů. Předpisy, kterými se bude důchodové zabezpečení řídit, zůstávají nadále v kompetenci členských států. Valorizace důchodů po vstupu do

Důchody

Valorizace důchodů v roce 2005

Starobní důchody se od ledna 2005 zvýší o 5,66 %. Důchodci budou pobírat penzi v průměru o 412 Kč vyšší. Průměrný důchod by měl v příštím roce činit 7687 Kč.

Důchody

Důchodci si přilepší

Od 1. ledna 2005 by se měl průměrný starobní důchod zvýšit na 7687 Kč. Takový je návrh Ministerstva práce a sociálních věcí, který v průběhu září projedná vláda. Podle zákona